Ceridwen

Zdarma několik ročníků týdeníku Respekt (od roku 2003 včetně)

Napadá vás, kdo by mohl mít zájem? Nějaké knihovny a redakci Respektu už jsem zkoušela… :( Nechce se mi vše vyhodit.

Nejlepší odpověď
anonym

Knihovny a redakce mají vlastní archivy, které jsou nuceny občas redukovat.
Jediná šance u jediného antikvariátu s pobočkami na pražském Masarykově a Smíchovském nádraží, kde to za zůstatkovou cenu nabízejí cestujícím na dálkových trasách. Já to vyřešil darováním do několika klubů seniorů, případně Domov seniorů apod.
Prodejní cena není o moc vyšší než výkupní ve sběrných surovinách. Navíc papír už dnes ani všude nevykupují, což je ekologicky katastrofické. Kde jsou všechny ty hlasité proklamace Strany zelených a dalších fanatiků.
Doplňuji:
Ad barnajka, tentokrát ses ale pořádně sekla, pokud mohu, nenabízím abstraktní dohady, ale osobní zkušenost. Do Domova seniorů v Praze 9 jsem věnoval video s kompletní viseotékpou. Budiž ti omluvou, že neznáš všestranné aktivity sdružení a nadačního fondu Život 90 a Veselý senior pod patronací Magistrátu a MČ Prahy 2. Jukni na jejich webovky, mají výměnnou burzu časopisů a vozím jim časopisy bez jakýchkoliv problémů přes 2 roky. Mají plno kroužků, PC, digitální fotografie, kavárnu, vlastní divadlo U Valšů, četné procházky, besedy nad bábovkou, sběratelská setkání. Možná je na brněnsku mrtvo, ale tady to pulzuje dynamickým životem. Dokonce mají jako 1. u nás burzu vzájemné pomoci inspirovanou anglickým Age contract, který v UK funguje se státní podporou už
od r. 1946. Ověř si laskavě fakta před ukvapenými závěry.

Další odpovědi
Drap

Domovy důchodců, vězeňské knihovny, ústavy pro postižené.

barnajka

Pokud neseženeš jiný odbyt, zkus vložit nabídku na Nevyhazujto
http://nevyha­zujto.cz/index­.php?mod=home

Lidi se tam zbavují věcí, co jim doma překáží, ale je jim líto to jen tak vyhodit. Všechno zboží se „udává“ jen za odvoz, ale ten, kdo bere, dávajícímu většinou nabídne aspoň symbolickou odměnu v podobě čokolády – to je nepsaný pravidlo slušnosti :)
Tak pokud se ti podaří časopisy udat, ještě si možná i zamlsáš :)

Dívala jsem se do kategorie Časopisy – nějaký Respekt už tam mezi nabídkami je, ale za zkoušku nic nedáš, třeba se ti někdo ozve. To víš – jak je něco zadarmo, na to my Češi vždycky slyšíme :))

Jinak k těm domovům důchodců – nechci pány nějak shodit, ale co vím já, tak babičky a dědečky víc uctíte, když jim donesete Mateřídoušku nebo Sluníčko – beze srandy :)) Mamka v domově důchodců pracuje a co tak poslouchám ty historky, tak mám pocit, že z Respektu by mělo rozum mizivý procento tamních obyvatel. Zato o Sluníčko a „mateřinku“ si někteří vyloženě říkají :))

Ještě mě napadlo, že by ses mohla zkusit domluvit třeba v místní knihovně nebo nějaké „lidové“ sámošce – dej si k nim časopisy do krabice a přidej cedulku: „Na rozebrání“.
Ty z toho sice nebudeš mít nic, ale pořád lepší než časopisy vyhodit do kontejneru rovnou :)