merlot

Zcizení OP – následné zneužití v MHD jízdou na černo, nyní MHD zaslal pokutu na mou adresu. Jak dál postupovat?

Bránit se tím, že OP byl odcizen a došlo ke zneužití – pokutu nezaplatit – je nějaká šance, že se po mě dále nebude vymáhat exekučně.. atd.?

Nejlepší odpověď
anonym

Zcizení OP jste měl okamžitě nahlásit na PČR, kde sepíší protokol a vydají náhradní doklad. S tímto operovat u dopravního podniku.

Další odpovědi
tornadolou

Na toto téma jsem viděla pořad v televizi. Bohužel pokud jste ztrátu nenahlásil bude to velmi obtížné. V pořadu bylo řečeno, že je výhodnější pokutu zaplatit, protože soudní výlohy by Vás přišly daleko dráž než samotná pokuta.

venkovan

Ztráta OP se musí prakticky okamžitě nahlásit na Policii ČR a není od věci to ještě zveřejnit třeba v inzerci.
Pokud je datum kontroly po nahlášení Policii ČR, tak bych se tím moc nevzrušola, jen poslal informaci o datu nhlášení ztráty.

casey

Z prispevku nevyplyva, jestli jste ztratu nahlasil na policii, ci nikoliv. Jestli ne, asi Vam nezbude nic jineho, nez pokutu zaplatit.

Ja nyni resim stejny pripad. OP jsem ztratil, okamzite nahlasil a po roce na ztracenou OP nekdo jel MHD. Prisla mi pokuta od nejake firmy, ktera od DP odkupuje pohledavky, jim jsem po telefonu vse vysvetlil a myslel, ze je tim vse vyreseno. Omyl. Pred 14ti dny prisel od soudu elektronicky platebni rozkaz na vydaje, pokutu a uroky. celkem cca. 7t.kc. podal jsem v zakonne lhute odpor, cimz se platebni rozkaz rusi, vse vysvetlil a cekam, jak to cele dopadne.
Jestli mate nahlaseno na policii, urcite nevahejte a bezte s papirem o ztrate na DP, je to asi lepsi, nez cekat jako ja.