Avatar uživatele
merlot

Zcizení OP – následné zneužití v MHD jízdou na černo, nyní MHD zaslal pokutu na mou adresu. Jak dál postupovat?

Bránit se tím, že OP byl odcizen a došlo ke zneužití – pokutu nezaplatit – je nějaká šance, že se po mě dále nebude vymáhat exekučně.. atd.?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, casey před 4494 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zcizení OP jste měl okamžitě nahlásit na PČR, kde sepíší protokol a vydají náhradní doklad. S tímto operovat u dopravního podniku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tornadolou

Na toto téma jsem viděla pořad v televizi. Bohužel pokud jste ztrátu nenahlásil bude to velmi obtížné. V pořadu bylo řečeno, že je výhodnější pokutu zaplatit, protože soudní výlohy by Vás přišly daleko dráž než samotná pokuta.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Ztráta OP se musí prakticky okamžitě nahlásit na Policii ČR a není od věci to ještě zveřejnit třeba v inzerci.
Pokud je datum kontroly po nahlášení Policii ČR, tak bych se tím moc nevzrušola, jen poslal informaci o datu nhlášení ztráty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

Z prispevku nevyplyva, jestli jste ztratu nahlasil na policii, ci nikoliv. Jestli ne, asi Vam nezbude nic jineho, nez pokutu zaplatit.

Ja nyni resim stejny pripad. OP jsem ztratil, okamzite nahlasil a po roce na ztracenou OP nekdo jel MHD. Prisla mi pokuta od nejake firmy, ktera od DP odkupuje pohledavky, jim jsem po telefonu vse vysvetlil a myslel, ze je tim vse vyreseno. Omyl. Pred 14ti dny prisel od soudu elektronicky platebni rozkaz na vydaje, pokutu a uroky. celkem cca. 7t.kc. podal jsem v zakonne lhute odpor, cimz se platebni rozkaz rusi, vse vysvetlil a cekam, jak to cele dopadne.
Jestli mate nahlaseno na policii, urcite nevahejte a bezte s papirem o ztrate na DP, je to asi lepsi, nez cekat jako ja.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek