Zcizení OP - následné zneužití v MHD jízdou na černo, nyní MHD zaslal pokutu na mou adresu. Jak dál postupovat?

Bránit se tím, že OP byl odcizen a došlo ke zneužití - pokutu nezaplatit - je nějaká šance, že se po mě dále nebude vymáhat exekučně.. atd.?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zcizení OP jste měl okamžitě nahlásit na PČR, kde sepíší protokol a vydají náhradní doklad. S tímto operovat u dopravního podniku.

Další odpovědi:

Pokročilý

Na toto téma jsem viděla pořad v televizi. Bohužel pokud jste ztrátu nenahlásil bude to velmi obtížné. V pořadu bylo řečeno, že je výhodnější pokutu zaplatit, protože soudní výlohy by Vás přišly daleko dráž než samotná pokuta.

Zlatý

Ztráta OP se musí prakticky okamžitě nahlásit na Policii ČR a není od věci to ještě zveřejnit třeba v inzerci.
Pokud je datum kontroly po nahlášení Policii ČR, tak bych se tím moc nevzrušola, jen poslal informaci o datu nhlášení ztráty.

Bronzový

Z prispevku nevyplyva, jestli jste ztratu nahlasil na policii, ci nikoliv. Jestli ne, asi Vam nezbude nic jineho, nez pokutu zaplatit.

Ja nyni resim stejny pripad. OP jsem ztratil, okamzite nahlasil a po roce na ztracenou OP nekdo jel MHD. Prisla mi pokuta od nejake firmy, ktera od DP odkupuje pohledavky, jim jsem po telefonu vse vysvetlil a myslel, ze je tim vse vyreseno. Omyl. Pred 14ti dny prisel od soudu elektronicky platebni rozkaz na vydaje, pokutu a uroky. celkem cca. 7t.kc. podal jsem v zakonne lhute odpor, cimz se platebni rozkaz rusi, vse vysvetlil a cekam, jak to cele dopadne.
Jestli mate nahlaseno na policii, urcite nevahejte a bezte s papirem o ztrate na DP, je to asi lepsi, nez cekat jako ja.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.