vodys

Zbyva tedy možnost žádat o PP(odsezeno akt 11M) nebo rozh.soudu o zkraceni trestu dle nové upravy par.196?

Odpovědi
Alesh

  1. doplnění otázky se dělá přímo v původní otázce
  2. toto je otázka na právníka, možná tu i nějaký bude, ale že by poradil zadarmo, to bych se divil 😉

meTTax

Dobrý den,

v základě lze o podminečné propuštění z trestu odnětí svobody žádat za současného splnění několika podmínek

  • poměrná část trestu stanovená zákonem byla vykonána, zpravidla se hovoří a propuštění v polovině trestu, v jistých připadech i dříve, ve Vašem případě tedy splněno máte tuto podmínku splěnou
  • Ve výkonu trestu se prokázala Vaše náprava a zlepšení
  • Soud má důvodné očekávání za to, že při propuštění už dále povedete jen řádný život.

Soud při rozhodování přihlédne také k tomu, zda odsouzený včas nastoupil do výkonu trestu a zda částečně nebo zcela nahradil či jinak odčinil škodu.

Při PP by Vám byla stanovena zkušební lhůta, která za přečin může být do 3 let, zároveň může stanovit podmínky, které musíte vykonat, v jiném případě bude zbytek trestu vykonán.

Žádost o PP si můžete podat i sám. Věřím, že při vzorném splnění všech podmínek budete podmínečně propuštěn.

Zůstávám s pozdravem.