Oprah

Zbozi z bazaru

Je nejaka zarucni doba na zbozi z bazaru,treba i mesic apod?

Nejlepší odpověď
annas

Stejná otázka na jiném serveru.

Chtěla bych se zeptat, jak dlouhou záruční dobu musí prodejce poskytovat na zboží v bazaru.

Záruka nemusí být poskytována

Při prodeji v bazaru, jde nejspíše o prodej použitého zboží. Na použité zboží nemusí být záruční doba poskytována. Záleží pouze na prodejci jestli nějakou záruční dobu poskytne. Prodejce však odpovídá za vady, které měla prodávaná věc již při prodeji (doba odpovědnosti je 24 respektive 12 měsíců § 626 odst.3 Ob­čanského zákoníku). Ovšem kupující musí dokázat, že daná vada existovala již při prodeji, což může být dosti problematické.

Nevím, ale zda nedošlo k nějaké změně.

Ze stránky Technický portál.