sardinie

zbarvení antokyanů

PROČ, KDYŽ K VÝLUHŮM z borůvek, černého rybízu, červených hroznů, ibiškového čaje, červené cibule, ostružin atd. PŘILIJI VODU, TAK SE MI BARVA NEZMĚNÍ. VŽDYŤ PŘECI VODA JE NEUTRÁLNÍ LÁTKA A ANTOKYANY SE V NEUTRÁLNÍM PROSTŘEDÍ BARVÍ FIALOVĚ ????????

Nejlepší odpověď
mosoj

Voda z kohoutku je spíš kyselá než neutrální. Tak tam přidej trochu jedlé sody a uvidíš.

Kyselé roztoky antokyanů bývají červené, neutrální fialové a zásadité modré
Doplňuji:
I kdyby ta voda měla pH 7 tak ten původní roztok bude po smíchání stále kyselý. Musíš přidat nějakou slabou zásadu aby proběhla neutralizace.

Další odpovědi
Emefej

Než se pustíš do antokyanů, tak si nejprve nastuduj něco o pH.

Lamalam

Voda je sice neutrální, ale pouhým přidáním vody do výluhu nedosáhneš neutrálního prostředí. K tomu je nutný neutrální pufr.

Hamon

  1. je opravdu nutné pokládat dvě stejné otázky?
  2. je nezbytné křičet?