Keptaya

Zazimování motýla?

Dostala jsem motýla- Babočku paví oko, který v teple rozmrzl a teď mi sídlí na ibiškách. Dala jsem mu zatím jablko, na kterém si pochutnal. Nechci, aby mi doma umřel, nevím jak dlouho tohle vydrží, co s ním?

Nejlepší odpověď
Lencis

No upřímně moc dlouho ne… měl by zazimovat… máte třeba sklep nebo půdu? Nějaké chladnější místo… tam už by se o vše postaral instinkt a příroda. Motýli se živí jen nektarem s květin, po dobu zimování nejí nic… pokud chudáček přežije doporučuji mu dát ve vhodný čas svobodu…