Weroniq

Zažili jste někdy v práci šikanu? Jak se bránit?

zažili jste si někdy v práci teror, že se po vás někdo nespravedlivě vozil, vylíval si vztek a svoje problémy, osočoval vás z nepravostí a vůbec neprávem na vás všechno sváděl? jsem sice jen na brigádě, ale dneska jsem si tam zažila nejhorší.. byla jsem dohnána až k slzám, prostě jsem se neovládla.. jsem hodně citlivá a neumím se bránit, takže jsem si to nechala líbit.. jestli se to bude opakovat, tak tam nevydržím, už takhle jsem uzlíček nervů

Nejlepší odpověď
anonym

Rada je jediná – odejít a již se nevracet. Nečekejte, že se náhle změní chování lidí.
Doplňuji:
Mě zase šikanovali na druhém stupni Zákládní školy. Asi, že jsem byla málomluvná a stranila se lidí. Ubližovali mi tedy spíše psychicky – fyzicky minimálně, i když mi jednou jeden trýznitel vrazil nůž do ruky. Nikdy jsem nenašla dost odvahy se jim postavit a ani se nikomu nesvěřila. Chodila jsem do školy i tak ráda – dvě spolužačky se semnou kamáradily a byla jsem za ně ráda.

Další odpovědi
Wang

Každý má v zaměstnání svýho nadřízenýho.
Pokud je to mobbing, varoval bych dotyčnýho, že si to nehodlám nechat líbit. Pokud by toho po jednom důrazným varování nenechal, šel bych s tím za jeho nadřízeným.
Pokud je to bossing, hledal bych si brigádu jinde…

mladek

Pokud pro Vás není ta brigáda nezbytně nutná,tak to ukončete.Nemá smysl se nechat šikanovat.

Michal Kole

Ve škole, někdy to fakt bylo husté.

Zde začni si číst www.minimaliza­cesikany.cz nebo www.linkabezpeci.cz nebo www.modralinka.cz

Poradit ti může psychiatr nebo psycholog. (nemyslím školní, ten MŮŽE mít snahu problém zlehčovat, aby neutrpěla pověst školy)

Teoreticky by ti zpráva od něj mohla pomoci ve škole pro mírnější hodnocení, že tvůj zdravotní stav je takový, že by jsi plně výuku nezvládla, ale taky to může být záminka, tě že školy vyhodit pro špatný PR školy , že se problém šikany dostal na veřejnost.
Doplňuji:
Promiň blbě jsem četl.

Najdi si na internetu pojem mobbing, bossing

mobbing = šikana mezi zaměstnanci
bossing = šikana od nadřízeného

panenka

Milá Weroniq i já si zažila šikanu je to bohužel všude tady toto musíš brát jedným uchem dovnitř druhým ven .I já jsem dost citlivá a ráda pomáhám lidem a na mou dobrosrdečnost jsem vždy dost doplatila jak říká můj manžel pokud budu hodná vždy se po mě budou vozit.Naučila jsem se bránit nevšímat si lidí když opravdu nemusím tak s těma co se nesnáším tak s něma nemluvím. Držím ti pěstičky a neboj když jsem to zvládla já zvládneš to i ty. Pokud máš v práci někoho s kým si dobře rozumíš bav se jen s ním i já mám v práci kámošky a díky ním jsem v práci ráda. Držím ti pěstičky
Doplňuji:
Mysli v práci na pěkné věci nedívej se kolem sebe a uvidíš že to zvládneš 🙂 ti co si k tobě dovoluji jsou obyčejní lidi stejně jako my a nemá cenu si kvůli ním ničit nervy .

venkovan

Čím větší blbec (může mít i vysokou), čím větčí zamindrákovec, tím víc si svoji ubohost vylévá na druhých.
Co s tím. Usměj se a kašli na ně. Nauč se „švejkovat“. Zkus té osobě říci, že má určitě pravdu apod.
A protože jsi na brigádě, klidně jak tě někdo bude buzerovat, seber se a jdi domu. Předtím na osobní a písemně uveď proč končíš. Anebo to pošli doporučeně – nemáš za potřebí se nechat ponižovat.

Tom20

No jo no,docela je mi vás líto.Někteří lidé jsou prostě svině.Chce to se jim postavit a dát najevo,že vás buzerují.Protože silní přežijou,slabý padnou(metafo­ra).Ono se to ale lehce řekne od monitoru PC.Já sem to stejný.