Pokročilý

Zažili jste někdy stav nepřítomnosti?

Jako že si najdenou uvědomíte, no jo já vlastně běžim, chodim.. Je tento stav přirozený?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

ano, při auře, když vím, že by mohl přijít epileptický záchvat a já mám pokyn od lékaře nadýchat se čerstvého vzduchu..
musím se prostě rozdýchat a jsem v pořádku :)
to mám takový stav, že stále ještě vím co se se mnou děje a pak už ne..
tento stav přirozený není, je to aktivita mozkových buňek, které zasáhl náhlý elektrický výboj..

Další odpovědi:

Zlatý

Já jednou pětatřicet minut hledal kšiltovku a když sem to konečně vzdal, tak jdu do chodby, podívám se do zrkadla a koukám že ji mám na hlavě, to se počítá?

Zlatý

A pak, že nežijeme v Matrixu! :-)

Zlatý

Dávajte si pozor. Pre účastníka cestnej premávky (chodec, šofér, cyklista) je takýto stav veľmi nebezpečný, viac sa dozviete v televíznych novinách -zpravodajstvo o nehodách.

Elil, Vy tím asi myslíte stav, když se člověk na něco chystá a vůbec nechápe, že najednou to dělá. Vše mezi tou přípravou a tím, co mělo následovat, má jako by vymazáno z paměti. Pokud je to tak, tak je to potlačení všeho nepodstatného do "nevědomí". Mozek se pevně zafixuje na úkol a vše, co je k jeho splnění třeba, běží naprosto automaticky.
Najednou "procitnete" a uvědomíte si, že to, co jste se chystala udělat, právě teď děláte.

S menší nebo větší intenzitou se to děje skoro všem lidem. Nebojte se, to není žádná neurologická porucha. Je to jen velikým soustředěním.

Zlatý

Vlastní nepřítomnost? Někdy se mi stává, že chci něco udělat a později nevím, jestli jsem to fakt udělala nebo ne. Většinou jde o takové drobné úkony, o kterých člověk moc nepřemýšlí a dělá je automaticky. Ale někdy se nakupí víc věcí najednou, a pak si připadám jak blázen :o)
Doplňuji:
ad led.... Někdy se divím, že mě ještě nesrazilo žádné auto. Obšas se mi stává, když mám přejít přechod přes dvouproudovou silnici. Tak v prvým směru počkám na zelenou, ale pak rovnou pokračuju v přecházení druhého proudu, ikdyž tam ještě svítí červená a ucědomím si to, až když vidím dobržďovat auto.

Zlatý

O tom bych mohla povídat romány.........!!!

Pokročilý

Stane se mi žě mi připadá že je to sen, jen ta bloumám po době nebo ulici a připadá mi že se za chvíli probudím, jo probudím ale z bloumání a né ze snu.....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.