Spiritus

Zažil někdo z vás zemětřesení?A jak jste ho pociťovali?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Před hodinou zadával tuto otázku uživatel Miroslavst. Koukněte na hlavní stranu a najdete ji tam…

Další odpovědi
vecernice

Ano zažila,kdysi v Chorvatsku,byla jsem asi patnáct km od epicentra a vesele jsme hráli karty u vínečka.Byla tak jedna hodina v noci a nejednou se ozvala strašná rána.Taková zvláštní dutá a všechno škublo.Místní lidé vybíhali z domů a všichni včetně nás si mysleli,že bouchla blízká rafinerie ,tak se všichni dívali na moře a nic.Někdo pustil rádio a tam to hned hlásili.Bylo to docela silné,kole šesti ve stupnici,ale trvalo to jen chvilku,tak že jen pořádnej úlek.

mosoj

Ano u nás v republice 2×.

Roky si již nepamatuji. Po prvé jsem spal po noční a probudil mě hluk jako když je bouřka. Epicentrum bylo někde v Krušných horách.
Údajně typ zemětřesení vznikající v této oblasti je charakteristický duněním.
Po druhé jsem byl v práci na noční a v tu chvíli jsem seděl na stole v laboratoři. Najednou jsem měl pocit, že stůl pode mnou ujíždí. Chvilku mně trvalo než mně svitlo, že to je zemětřesení. Roztoky na policích ve skleněných lahvích docela pěkně šplýchaly.
Vypadli jsme všichni z budovy jak namydlenej blesk. Tenkrát jsem viděl jednoho hocha po prvé se rychle pohybovat. Epicentrum bylo někde v Alpach. Otřesy byly tak silné, že uvnitř budovy padly prkna opřené o zeď.

poa.li

U nás jsme na to zvyklí každých pár let. Ozve se dunění, které sesiluje a zesiluje, až vyvrcholí několikerým škubnutím. Když jsem byl malý, tak mě to bavilo, naposledy asi před třemi roky už jsem z toho měl dost nepříjemný pocit…