dieru

Zažádal jsem o novou občanku,když jsem starou ztratil 5,8,2013 přijde mi do konce měsíce srpna 2013.Děkuji za odpověd

Občanský Průkaz

Nejlepší odpověď
chudst

Nejde o datum, kdy jste občanský průkaz ztratil, ale o datum, kdy jste hlásil ztrátu na úřadě. Od té doby plyne lhůta 30 dní (pokud jste si nepřiplatil za zkrácenou verzi). Do té doby byste měl mít k dispozici náhradní „občanský průkaz“ – papír s potvrzením o ztrátě. Nicméně, ačkoli je lhůta u úřadů 30 dní, většinou to trvá cca 3 týdny, takže pokud jste zažádal někdy kolem 5. srpna, tak do konce srpna by se to stihnout mohlo.
Doplňuji:
Drap podotkl správně – OP si musíte jít vyzvednout na úřad.

Další odpovědi
Lucijej

Babička se v červenci žádala o novou taky, jelikož tu starou měla už půl roku prošlou. Na úřadě jí řekli, že bude za tři týdny a byla za tři týdny.

Drap

Nový OP nepřijde, budeš si ho muset vyzvednout. Většinou to trvá minimálně měsíc.