Stephanie

Závojnatka – umřela mi, proč?

Asi 14 dní mám akvárko s rybičkami a včera večer jsem našla závojnatku při dně, ležela tam a byla mrtvá. Ale nechápala jsem důvod. Najíst rybám dávám. Filtraci tam mají. Měla jsem ryb 5 – závojnatka, beta, čichavec, skalára a ancistrus, nemohli se mezi sebou třeba poprat, nebo fakt nevím, ale zajímal by mě důvod. PS: Závojnatka byla docela nafouklá, vypadalá jako těhotná a nebo přílš přežraná, nemohlo to být nějak tím?

Nejlepší odpověď
Ar

Docela by mě zajímalo jak je akva velké (kolik litrů) ?
Jak je dlouho založené a za jak dlouho po založení se tam vpustila osádka ryb?
Jak často se mění voda a kolik a jaká (odstátá)?
Jak se odkaluje dno?
Na kolik stupňů je nádrž ohřívaná?
Nevím proč mám dojem , že jde o nějaké mini akvárko cca 30 litrů. Pokud ano osádka ryb je nevhodná. Pokud byla závojnatka nafouklá, tak se dá usuzovat že jde o infekční vodnatelnost. Nejčastější důvod je nedostatečná péče o čistotu akvária a nahromadění amoniaku, dusitnanů a dusičnanů ve vodě a oslabení imunity ryb, které pak lechce napadnou bakterie.
Takže to bude chtít doplnit popis nádrže a podmínek v ní. Pak se nechá přesněji odpovědět

Další odpovědi
dědapetr

Příčiny úhynu ryb

  • věkem,
  • udušení při nedostatku kyslíku (akvária s nedostatkem rostlin bez umělého okysličování prouděním vody nebo vzduchováním),
  • otrava CO2 – zpravidla u menších akvárií, kde se obtížně reguluje množství přidávaného kysličníku uhličitého,
  • otrava nahromaděnými dusíkatými látkami (nedostatečné čištění akvária a chybějící výměna vody),
  • nákaza některým z často se vyskytujících onemocnění.

http://www.aqu­apage.cz/clan­ky/5-nemoci-akvarijnich-ryb.html#Příčiny úhynu ryb

Evasky

Mohlo to být přežráním,nebo chybou v těhotenství.Třeba měla stres z ostatních ryb.A pokud byly třeba jen trochu zraněné i ostatní ryby,tak se mohli poprat a 1 za to zaplatila životem.