Avatar uživatele
Stephanie

Závojnatka – umřela mi, proč?

Asi 14 dní mám akvárko s rybičkami a včera večer jsem našla závojnatku při dně, ležela tam a byla mrtvá. Ale nechápala jsem důvod. Najíst rybám dávám. Filtraci tam mají. Měla jsem ryb 5 – závojnatka, beta, čichavec, skalára a ancistrus, nemohli se mezi sebou třeba poprat, nebo fakt nevím, ale zajímal by mě důvod. PS: Závojnatka byla docela nafouklá, vypadalá jako těhotná a nebo přílš přežraná, nemohlo to být nějak tím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 4624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ar

Docela by mě zajímalo jak je akva velké (kolik litrů) ?
Jak je dlouho založené a za jak dlouho po založení se tam vpustila osádka ryb?
Jak často se mění voda a kolik a jaká (odstátá)?
Jak se odkaluje dno?
Na kolik stupňů je nádrž ohřívaná?
Nevím proč mám dojem , že jde o nějaké mini akvárko cca 30 litrů. Pokud ano osádka ryb je nevhodná. Pokud byla závojnatka nafouklá, tak se dá usuzovat že jde o infekční vodnatelnost. Nejčastější důvod je nedostatečná péče o čistotu akvária a nahromadění amoniaku, dusitnanů a dusičnanů ve vodě a oslabení imunity ryb, které pak lechce napadnou bakterie.
Takže to bude chtít doplnit popis nádrže a podmínek v ní. Pak se nechá přesněji odpovědět

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Příčiny úhynu ryb

  • věkem,
  • udušení při nedostatku kyslíku (akvária s nedostatkem rostlin bez umělého okysličování prouděním vody nebo vzduchováním),
  • otrava CO2 – zpravidla u menších akvárií, kde se obtížně reguluje množství přidávaného kysličníku uhličitého,
  • otrava nahromaděnými dusíkatými látkami (nedostatečné čištění akvária a chybějící výměna vody),
  • nákaza některým z často se vyskytujících onemocnění.

http://www.aqu­apage.cz/clan­ky/5-nemoci-akvarijnich-ryb.html#Příčiny úhynu ryb

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Evasky

Mohlo to být přežráním,nebo chybou v těhotenství.Třeba měla stres z ostatních ryb.A pokud byly třeba jen trochu zraněné i ostatní ryby,tak se mohli poprat a 1 za to zaplatila životem.

před 4540 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata