Popy

Doporučíte závodní lyže pro rekreační pokročilou lyžařku?

Chci si koupit lyže. Známý mi doporučuje koupit si závodní juniorky, že jsou prý spolehlivé. Je mi 50 a lyžuji jako středně pokročilá žena:-). Je to blbost co mi doporučuje, nebo má pravdu?

Odpovědi
Gerda

Nevím, jak moc jsem kompetentní člověk k zodpovězení této otázky, ale přece jenom už nějaký ten pátek lyžuju a při koupi nových lyží jsem si toho vyslechla dost o jejich struktuře.
Myslím si, že hodně záleží na Vaší váze a na tom, z čeho ty lyže jsou. Některé jsou téměř bez výstuže, jen z jakéhosi plastu, v některých je dřevo a v některých dokonce i kovová výstuž.
Jde o to, aby Vám nepraskly nebo se neohly, když například najedete na hrbol jak přední, tak zadní částí lyže a prostředek zůstane ve vzduchu.
Je pravda, že výstuž lyží se stupňuje i s jejich profesionalitou. Tedy, když si kupujete lyže pro začátečníka a rekreanta, s největší pravděpodobností budou jen z plastu, a když budete kupovat profesionální lyže, tak budou těžší, ale zato pevnější.
.
Krom struktury lyží taky záleží na vaší výšce. Juniorky se vyrábějí jen do určité délky a přitom délka lyží je při lyžování také dost důležitá.
.
Tímhle jsem chtěla sdělit, že nejsou juniorky jako juniorky, a že každé lyže je potřeba detailně prozkoumat a nespoléhat se na to, že jsou pro nějakou kategorii.
Pokud budou dostatečně !pevné!, kvalitní, dlouhé a levné, já osobně v tom nenacházím žádný problém. Ale radši bych se zeptala někoho povolanějšího ne na internetu, ale ve specializovaném obchodě a pořádně si prolistovala katalogy a zjistila si, co všechno je na trhu k mání.
S přáním pěkného dne,
Gerda

Niky92

Podívej se na nabídku http://www.spor­tilo.cz/zimni-sporty možná tam najdeš, co potřebuješ. Já odtud mám snowboard a jsem hodně spokojená 🙂