Doporučíte závodní lyže pro rekreační pokročilou lyžařku?

Chci si koupit lyže. Známý mi doporučuje koupit si závodní juniorky, že jsou prý spolehlivé. Je mi 50 a lyžuji jako středně pokročilá žena:-). Je to blbost co mi doporučuje, nebo má pravdu?

Odpovědi:

Nevím, jak moc jsem kompetentní člověk k zodpovězení této otázky, ale přece jenom už nějaký ten pátek lyžuju a při koupi nových lyží jsem si toho vyslechla dost o jejich struktuře.
Myslím si, že hodně záleží na Vaší váze a na tom, z čeho ty lyže jsou. Některé jsou téměř bez výstuže, jen z jakéhosi plastu, v některých je dřevo a v některých dokonce i kovová výstuž.
Jde o to, aby Vám nepraskly nebo se neohly, když například najedete na hrbol jak přední, tak zadní částí lyže a prostředek zůstane ve vzduchu.
Je pravda, že výstuž lyží se stupňuje i s jejich profesionalitou. Tedy, když si kupujete lyže pro začátečníka a rekreanta, s největší pravděpodobností budou jen z plastu, a když budete kupovat profesionální lyže, tak budou těžší, ale zato pevnější.
.
Krom struktury lyží taky záleží na vaší výšce. Juniorky se vyrábějí jen do určité délky a přitom délka lyží je při lyžování také dost důležitá.
.
Tímhle jsem chtěla sdělit, že nejsou juniorky jako juniorky, a že každé lyže je potřeba detailně prozkoumat a nespoléhat se na to, že jsou pro nějakou kategorii.
Pokud budou dostatečně !pevné!, kvalitní, dlouhé a levné, já osobně v tom nenacházím žádný problém. Ale radši bych se zeptala někoho povolanějšího ne na internetu, ale ve specializovaném obchodě a pořádně si prolistovala katalogy a zjistila si, co všechno je na trhu k mání.
S přáním pěkného dne,
Gerda

Podívej se na nabídku http://www.sportilo.cz/… možná tam najdeš, co potřebuješ. Já odtud mám snowboard a jsem hodně spokojená :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.