Kanicka

Zavislost prosím pomoz te:(

předem se omlouvám za přavopis a za nevhodná slova..
nějakej ten pátek sedim jenom u jedný hry pořád jí hraju nemužu se tý hry zbavit protože jí mám už i v mozku přestala jsem už i chodit ddo školy…
mmoje známky se stali horší a horší a těd jsem bez přátel i už rodičové mě začinaj ignorovat jediný slova který mi řeknou každej den je jdi spát a tady máš prášek.Už i si tam posílám peníze protože chci mít toho víc a víc…už sedim u tý hry 24hodin deně a pořád mi to přijde málo.......pro­marnila jsem hodně času na tý hře až těd jsem si uvědomila že už mi je 14 a jsem v osmičce…

Nejlepší odpověď
Damiana

Prvním krokem ke zbavení se závislosti je to, že sis uvědomila, že máš problém. Teď se musíš přinutit jednat. V první řadě vypni PC (jak ti radí led) a běž někam ven. Klidně dojdi na nákup, k někomu na návštěvu, zaplavat si, proběhnout se. Jen nebuď doma a zaměstnej se jinak. Pak si domluv nějakou povinnost nebo schůzku, na kterou budeš muset jít. Zkus někomu nabídnout pomoc – můžeš třeba venčit sousedce psa nebo pomáhat v útulku. Vezmi učebnici, běž si sednout třeba do cukrárny a u kakaa se trochu šprtej (když ses tak zhoršila). Tvůj problém je v samotě (osamělosti), kterou se snažíš prolomit tím, že něco dokážeš – dohrát tu zpropadenou hru. Existují ale i jiné „hry“, které bys mohla rozehrát. Třeba si opravit známky – to je také výzva. Dobrá je vždycky zamilovanost – kvůli té o sebe začneš pečovat, budete to probírat s kámoškama a při procházkách a romantice s nějakým fajn klukem po virtuálním světě ani nevzdychneš.
Nikdy to není tak zlé, ta hra tě nemůže ovládat – toho se neboj – ty to máš v rukách a ty rozhodneš, co kdy budeš dělat. Tak se neshazuj sama před sebou a nauč se být svou paní. Alespoň máš do budoucna zkušenost s tím, jak snadno „umíš“ něčemu podlehnout a budeš si (snad) dávat větší pozor.
Teď už padej od toho compu, sakra!:-))))

Další odpovědi
led

Vypni počítač!
Ak nevládzeš sama, popros rodičov, nech tú hru odinštalujú.

Doplňuji:
Nie je dôležité, o akú hru sa jedná, ale to, od čoho ťa odradzuje.
Ak podľahneš hre, podľahneš aj sama sebe, bude z teba troska, nielen duševná ale aj telesná…

bolak

Hele, jde o to odejít. Tvůj problém je v tom že u toho sedíš furt, takže se ti to zdá jako už taková životně důležitá činnost a nedokážeš si představit že by to šlo i bez toho, ale jakmile jeden den vynecháš a uvidíš že to jde, tak se ti nejspíš ani nebude chtít vracet. A pokud se nedokážeš ovládnout, tak musíš přistoupit k razantnějšímu řešení. Já hrál kdysi na jedný stránce karty (začal jsem když jsem byl nemocnej a nebylo co dělat) po nějaký době sem se od toho taky nemoch odtrhnout. Ale bralo to strašně moc času a nic novýho mi to nedávalo, tudíž sem to vyřešil tak že jsem si zahesloval přístup, zrušil emailovou schránku (kam šlo v případě nouze zaslat ztracený heslo) a bylo… Další možnost pak je požádat admina o doživotní blokaci tvé IP adresy a kdyby to nepovolil (lidi=prachy), tak se přihlásíš do hry a budeš tam tak dlouho psát vulgarismy než ti zablokujou účet oni sami.

huxa: to by mě taky zajímalo :) až nám to prozradí, dáme proti sobě?

huxa

o jakou hru se jedná?

Reuef

V prvnim pripade si o tom promluv s rodicema a pokud nepomuze nic z toho co ti tu lidi radi tak nevahej s navstevou lekare kterej ti uz pomuze. Neni zadna ostudna jit s takovym problemem k psychologovi/psychi­atrovi oni uz budou mit zpusoby jak te zavislosti zbavit…u nas se tomuhle problemu porad nevenuje moc pozornosti ale napriklad v Korei nebo v Japonsku s tim maji obrovske problemy a vznikaji tam specialni lecebny prave pro lidi s temihle zavislostmi…a je uplne jedno jestli hrajes nejakou klikacku na Facebooku nebo neco stylu World of Warcraft…

venkovan

Pokud je to tak jak píšeš, tak první co je potřeba profackovat rodiče, že tě u PC nechají sedět.
Neboj – za pár týdnů přijde sociálka – pokud nechodíš do školy, škola to bude muset nahlásit na úřady.
Ty si podají rodiče za zanedbání výchovy. Pošlou tě potom na léčení závislosti (už jsi chycená, tady je to skutečně na dobré lékaře – sama se bez pevné vůle z toho nedostaneš).
Mezitím propadneš v 8. a tím ztratíš šanci na vyšší vzdělání.
Až se z toho trochu vyhrabeš, začneš nadávat na svět a vrhneš se na nějaké drogy, protože tam budeš mít „svůj svět“.
Neboj – to je celkem realita – občas se setkávám s klienty zařízení, kde se mladí, vyléčení z nějaké závislosti, znovu učí žít normálnějším životem.
Nicméně – zamysli se co ti ta hra dává, co ti bere a skonči s ní hned. Jestli jsi dobrá a chceš s tím něco dělat – jak to dočteš vymaž si z PC všechny hry a dej si rok klid. Neokládej to – zvedni se a maž a nebo požádej někoho kdo ti to teď a hned vymaže.
Věř – že máš na to ihned utnout.

led

ad Kanicka,
treba si uvedomiť základnú vec:
technika je k tomu, aby slúžila, nie vládla. Človek je preto človekom, že rozmýšľa a aj tak koná…