Avatar uživatele
martin21000

Nemáte někdo nějakou radu, jak se dostat ze závislosti na pC hře?

Zdravím, mám menší problém se závislostí na hře – Dota2. Sedím u ní skoro každý den. Hraním se snažím zapomenout na mé trable v realitě. Lépe řečeno, snažím se odtrhnout pozornost od toho, že letos maturuji :/. Učím se částečně, to jo. Ale vidím na sobě, jak mi to strašně bere život a tak trochu i snižuje ve škole průměr.
Jelikož chodím na počítačovou školu, tak je těžké pro mě omezit počítač (už jen kvůli tomu, že na počítač chodím i ze studijních důvodu, například vysvětlení učiva, nebo dělání domácího úkolu, popř. příprava na test).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3671 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Musíš sám chtít – jiná rada neexistuje…
😉
To, jestli tvá vůle stačí na ukončení hraní sama a nebo budeš potřebovat odbornou pomoc, nevíme.
Asi nejlíp uděláš, když navštívíš psychologa (případně to konzultuj se svým obvoďákem – nějakého ti doporučí).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zbynas

Závislosti na hrách se těžko dá zbavit. Sám jsem závislý. Zkus odbornou pomoc, to jsem ještě nezkoušel. Jinak veškerá má snaha skončila fiaskem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RyuzakiKate

Je fajn, že si to aspoň přiznáš. Znám jednoho blbečka, co u toho fakt prosedí hodiny a hodiny a není mu pomoci. Akorát doma parazituje, nic víc. Odpoutat se od reality je fajn, ale ne pořád. Venku je čím dál krásněji, tak si choď provětrat hlavu, sedni si s učením na balkon a k tomu si udělej nějakej dobrej koktejl… Všecko se dá zpříjemnit. Když jsem maturovala já, tak jsem si zakázala WoWko dokud to nebudu mít za sebou. A dodržela jsem to. Hlavně jsem to taky měla odinstalovaný, a komu se to taky chce instalovat, že jo… Už to máš za chvilku, tak si každej den něco málo vezmi a zahraj si třeba večer tak tu hodinku dvě. Když to vydržíš těch prvních pár dní, už ti to pak ani nepřijde, uvidíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kura

Ale skoro každý den nevadí, hlavně aby jsi u ní netrávil KAŽDÝ den a 5 hodin denně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek