Daisy17

Zavírají koně při spánku oči????

Vím že koně spí ve stoje, ale zavírají oči???

Nejlepší odpověď
Drap

Badisko nemá pravdu. Kůň dovede spát i ve stoje. Starší a staří koně si vůbec nelehají, spí jenom ve stoje.
Doplňuji:
Pro toho kdo umí a chce něco přečíst.
http://okonic­kach.pise.cz/51161-spanek-kone.html

Další odpovědi
anonym

Ano, když kůň spí nebo podřimuje vestoje, má oči zavřené.

badisko

takze nevis .....kone ve stoje pouze drimaji ale spi v leze…;D…a ano zaviraji oci…
Doplňuji:
trochu to upresnim …kone toho moc nenaspi kdyby se to dalo prirovnat k cloveku ..tak ve fazi lehkeho spanku spi ve stoje …ale pokud usnou normalne ( tvrdsim spankem kdy se nam zdaji sny) tak si lehnou …takze si myslet o konich ze spi ve stoje je trochu zavadejici…a dokonce se komim zdaji i sny…

vivatisCZ

neznám tvora co by spal ve stoje :D to je snad i nemožné :) a ano zavírají oči

M.

Myslím, že basidko to tady už vysvětlil. Zase se díváš moc na televizi, kde je vidíš možná jen tak.
Kdyby byl člověk nějak moc vyčerpaný, tak by taky dokázal dřímat ve stoje :)

weronika

Jenom chci upřesnit, že koně ve stoje dokáží „spát“ jenom se jim nezdají sny,a půlka mozku je stále v provou- aby nespady mají na kloubech „zámky“ které se jim jakoby zamknou a nehrozí, že se jim podlomí nohy.
Ano oči zavírají- pokud vím, tak „spát“ s otevřenýma očima dokáží psi, králíci, a pár dalších zvířátek 😉

badisko

vivatisCZ ..... a co napr Plamenaci?…

badisko

rychlej drap…myslet si ze kun spi ve stoje je zhovadilost…!!!!!!­..to je jako by jsi rek ze clovek spi 4 hodiny dene a prepocitaval to na spanek duchodcu…!!!!! mysli nez neco vypotis …fakt si myslet ze zdravy kun bude stpat vylucne ve stoje to prece jen konina ..predci koni tak spat museli kvuli predatorum …ale domestikaci jsme toto odstranili …take bude zaleste na danem jedinci ale jak rikam kun spi normalne v leze …a myslet si ze spi jen ve stoje to je blllllbost jak drap…

Drap

Mýlíš se, starý kůň si vubec nelehá, třeba i několim let.

badisko

tak znova a pokusim se to napsat jednoduse aby jsi to pochopil JEN a JEN TY…ja jasem nikde netvrdil ze spi JEN v leze..ale myslet si ze kun spi JEN ve stoje je hovadina…a ze strary kun si neleha asi ma duvod…jak jsem psal duchodci taky maji problem se spanim…ale proto nebudu tvrdit ze clovek spi 4 hodiny dene …!!!! jak jsem psal…

Drap

Takže podle tebe kůň dokáže několik let nespat a jenom dřímat ?

badisko

toto jsem vyskrabl z tveho zdroje …Tato poloha vyžaduje minimální svalovou námahu). Méně známá je však skutečnost, že koně potřebují i spánek v leže – a s ním spojený tzv.REM spánek, který ostatně potřebuje každý savec. Spánek má několik fází, z nichž nejzajímavější je právě fáze REM (z anglického „Rapid Eye Movement“ – rychlý pohyb očí). V průběhu REM spánku

annas

Nejsem odborník, ale hledala jsem a našla toto:

Proč Koně… Spí Ve Stoje?
Tohle je otázka, která mnoho lidem dlouho vrtá hlavou, kůň ale nemusí vždy spát jenom ve stoje.

Pokud spí kůň ve stoje, tak ho nikdo neochraňuje, nebo si není jistý, že je v bezpečí, koně spí ve stoje, protože kdyby se blížilo nebezpečí (šelma atd..) tak aby se nemuseli zvedat (zvedání může trvat i 30 min.).
Mladý kůň (hříbě) spí vleže, protože nemá ještě tolik síly a navíc ho ochraňuje matka.

Starý kůň už také spí ve stoje, protože má méně sil, starému koni také trvá hodně dlouho než se zvedne. Koně taky spí ve stoje, když je jejich dvojice hlídá, čili spí ve stoje.
http://kone-spirit.blog.cz/1005/proc-kone-spi-ve-stoje

Další odkaz
http://equis-world.blog.cz/1105/proc-spi-kone-ve-stoje

http://www.kone-spoll.estranky­.cz/clanky/cho­vani-koni.html