bolak

Závěť Joan Crawford

Nečetl jste někdo knihu (životopis) Christiny Crawford? Já viděl pouze film, a na konci v závěti ten notář cituje pasáž, kterou napsala: „Nehodlám nijak zaopatřit svého syna Christophera a dceru Christinu z důvodů které jsou známy jim oběma.“ a na to ona (dcera) se začne bez vysvětlení smát. Co to bylo přesně za důvody?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem v životopise Christiny Crawford. Ta ve své knize Mommie Dearest (1978) popisuje Joan Chrawford jako zlou a manipulatívní ženu.

Po smrti Joan Crawford ( zemřela v roce 1977) se Christina a její bratr Christopher se dozvěděli, že je matka vydědila „důvody, které jsou dobře známé jim oběma.“.

Víc v odkazu – část Kariéra po smrti matky – píše se o zneužívání a týrání obou dětí. Ale v posledním odkazu se uvádí, , že jsou informace o zneužívání jsou nepravdivé, takže určitě toto byl důvod, proč byly tyto děti vyděděné.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Christi­na_Crawford&prev=/se­arch%3Fq%3DTes­tament%2BJoan%2BCraw­ford%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DDHv%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Chris­tina_Crawford

Vztahy Crawfordové s jejími dvěma staršími dětmi, Christinou a Christopherem, byly rozvrácené. Crawfordová tyto dvě vydědila a po její smrti napsala Christina „všeodhalující“ paměti, Mommie Dearest (Nejdražší maminka), v nichž tvrdila, že se její matka na ni dopustila fyzického a emočního týrání tvořícího celoživotní vzorec, že je zneužívala.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.legendaryjoan­crawford.com/craw­fordchildren.html&prev=/­search%3Fq%3D/rp­%25C4%258DPro%25C4%258D%­2BJoan%2BCraw­ford%2B%2Ba%2Bj­ej%25C3%25AD%2Bz%25C3%25­A1v%25C4%259B%25C5%25A5%­26start%3D10%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DKjv%­26sa%3DN%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26biw%3D9­92%26bih%3D682.

http://www.le­gendaryjoancraw­ford.com/craw­fordchildren.html

bolak

No dobře, ale pokud Christina napsala paměti o tom, jak je matka zneužívala až po její smrti, tak je přece kvůli tomu nemohla vydědit. A ani v tom filmu kterej zachycoval život až do její smrti nezaznělo, že by spolu měly Christina a Joan spor v tomto směru. Jediný co mě napadlo, že tam byla jedna scéna, kdy Joan řekla dceři, že kdykoli dostane nějaký dárky, tak si může nechat jen jeden a zbytek dát chudým, a jednou jí ona prosila, jestli si může nechat dva dárky, a ona jí to povolila, tak jestli kvůli tomudle? A nebo že v tý chvíli čtení závěti tam seděli obě dvě děti, tak jestli to myslela tak že její dárek je její bratr a jeho dárek je jeho sestra a nebo to s tím nemá vůbec nic společnýho…

Taky si pamatuju na jednu scénu, ked ona prosila matku o půjčení peněz na školu a ta jí řekla že od ní nedostane ani cent, že se musí naučit stát na vlastních nohách, tak že by to bylo tímhle?

A kam ty peníze vůbec nakonec šly, kdo je dostal?

annas

Dispozice zbývající části majetku nebyla zveřejněna. V r. 1968 to bylo naposledy, kdy Christina uviděla svou matku Joan Crawford naživu. V r- 1962 Christopher kdy viděl svou matku Joan Crawford.
Po napadení závěti Christina následně obdržela 27.500 dolarů. Christopher dostal stejnou částku.

V životopise jsou popsané různé situace, nedorozumění atd., zastoupení ve filmu – nedorozumění, ale přímo konkrétně nic. Jen úvahy, které se dají vysvětlit různě. Film jsem neviděla, takže nevím …

bolak

No ve filmu právě taky není nic co by to stoprocentně objasnilo, je možný že tam nějaká ta scéna byla a byla nakonec vystřižena. Kdo ví…