Závažná otázka kolem nejasností vzniku světa…

Podle bible genesis (stvoření) byly rostliny se semeny ze kterých vyrostly stejné rostliny stvořeny dříve než Slunce, než planety a ostatní viditelné hvězdy. Dalo by se to vědecky vysvětlit?

http://www.ccel­.org/bible/czech/ge­n/gen001.html

Nejlepší odpověď
SeptikB

Nedalo by se to vědecky vysvětlit. Bible je filozofická kniha, tudíž nehledej JAK ale PROČ. Vysvětlení neznám, ale pravděpodobně to bude souviset s tím, že nejdříve byla stvořena Země, potom neživá příroda, potom rostliny, potom bylo ustanoveno střídání dne a noci, a až potom živočichové. Jeden pohled, jak se na to dívat je ten, že dokud neexistovalo Slunce, rostliny jej nepotřebovali k životu. Nicméně tohle vysvětlení nemá žádnou hlubší hodnotu, proto zkus pátrat po tom, proč byl Svět stvořen zrovna v tomto pořadí. Pro začátek bych se zkusil zeptat knězů nebo studentů teologických fakult apod. (ale je potřeba být připravený i na nesmyslnou odpověď).

Další odpovědi
mosoj

Podle nejnovějších teorií naše vnímání času a vůbec tohoto světa je pouze něco jako informace.

A bible říká že na počátku všeho bylo slovo.
Takže informace!

Zdroj: http://www.bi­blebasicsonli­ne.com/czech/0­7/0704.html

led

„maloverní, čítajte reč symbolov…“

skúste sa zamyslieť o vzťahu citátu a vašou otázkou
čo sú to semená rastlín, ich plody.Slnko a planéty, svetlo a tma…

tuCZek

I já jsem potkal Boha …
… a ten mi řekl že věříte cipárnám,které si někdo vymyslel aby měl čím strašit a přimět lidi k poslušnosti :o)))
Ale věřte si čemu chcete

anonym

díky.

@SeptikB
díky.

@tuCZek: ať se ti stane podle Tvého přání.