Matej01

Co se rozumí „odbavovaným zavazadlem 1 × 1 ks“?

Zdravím,

Na příští léto plánuji výlet do Toronta a počítám si teď náklady. Vyhledával jsem si na portálu letuska.cz kolik asi stojí letenky, je mi ale hodně nejasné, jak je to zavazadly. Na nejlevnější nabídce (za 14 tis.) píší, že odbavovaná zavazadla jsou „1 × 1 ks“, není tam ale už dále napsáno, zdali se jedná o zavazadlo příruční, nebo o normální kufr, nicméně i na těch o hodně dražších nabídkách je napsáno to stejné. Mohl byste mi někdo prosím poradit? Co si myslíte, že je myšleno tím odbavovaným zavazadlem? Případně existuje možnost si dokoupit odbavení kufru a kolik to asi stojí? Předem moc děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

jedno zavazadlo a jedno příruční

Další odpovědi
Dochy

Tipnul bych, že to mělo být 1 plus 1. (přiruční plus jedno velké) podrobné podmínky už musíš dohledat u společnosti se kterou bys letěl. Ty podmínky se trochu liší.

kapka

Moc nerozumím, co tam máte vlastně napsáno. Poradím jít na stránky společnosti, se kterou poletite a tam bývají údaje i s nákresy, jak má být příruční zavazadlo velké a těžké. U různých společnosti se to může lišit. Za příruční zavazadlo se nic neplatí. A bývají povolena dvě. První bývá malý kufr na kolečkách. To druhé je menší. Je to třeba kabelka, batůžek.
Připlatit si musíte za velký kufr. Taky je limitován hmotností a za kila navíc se připlácí. Ten cestuje v nákladovém prostoru a můžete do něj dát i věci, které si nesmíte vzít na palubu.