Bronzový

Zavařujete okurky? Co je lepší?

Nacpat je do sklenice a zalít,nebo lák ustavičně během ládování okurek dolévat?Já jsem zastánce prvého , ale teď jsem u návštěvy tvrdě narazil.Tak jak vy?
Doplňuji:
Prý tam nezůstane vzduch, nálev pak prý tolik neklesne.Jen ze slušnosti jsem neřekl,že to je blbost, ale dělá se to při nakládání masa třeba na uzení.Rád bych všechny označil jako nejlepší,to však nejde.Tak jen pro experimentující,aby na mne pak tolik nenadávala při utírání podlahy.Díky všem!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Já mám zrovna první várku v troubě:-)Já teda všechny sklenice naplním a pak zalívám,dělá to tak i má babička.Nevím,proč by se mělo dolívat průběžně,to aby se člověk bál sklenici naklonit,aby nebylo všude mokro.

Další odpovědi:

Zlatý

Nacpu-zaleju.
Jaký je rozdíl mezi Vámi uvedenými způsoby?

Prvni varianta je ta kterou pouzivam,druhou vyzkousim a porovnam.

Diskuze k otázce

Pokročilý

modrypezotek

Dáváme hodně kopru- semena, stonky, zalijeme pikantem a kupované ať baští jiní!

Zlatý

mosoj

Maso je schopné daleko více přijmout (nasát) vodu, takže tam to může mít smysl.
U okurek to bude ale určitě nepatrné a pokud lák nasávají tak až při sterilizaci.
Naplníme a potom zalejeme. Díval jsem se na skleničky máme tak 1 cm od víka a okurky jsou potopené. Něco se musí odpařit aby to vytlačilo vzduch.

Stříbrný

elektrikář

Po nacpání sklenice a zalitím nálevem s nimi malinko klepnu bublinky se utrhnou. Musí zůstat mezera pod víčkem aby se vytvořilo vákum a víčko drželo těch pár bublinek co mezi okurkama zbyde stejně teplem vyběhne nehrají žádnou roli.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 845
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.