Bronzový

Zavařování

Mohl by mi prosím někdo poradit se zabařováním kompotu? Mají se ty sklenice ponořovat částečně do vody v zavařovacím hrnci, nebo má být voda jenom pod pařáčkem?Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Důležité je, aby se dostatečně prohřál obsah sklenice (a tím se jednak zabilo všechno živé, a jednak vypudila část vzduchu aby vzniklým podtlakem drželo víčko).
Já třeba zavařuju v myčce.

Další odpovědi:

Zlatý

Dobré info v odkazu.

http://www.zavarovani.info/

Postupuji už jako baghira.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ na-co-pouzivate-mycku

Zlatý

Manželka zavařuje doma v horkovzdušné troubě, čili zcela bez vody, na chalupě pak v klasické pračce s ohřevem vody - zde dává současně dvě vrstvy, takže spodní zaplaví úplně a horní kousek pod okraj sklenic. Ideální je sklenice úplně neponořit, čímž se sníží riziko, že při špatně držícím víčku vnikne voda do obsahu, zejména pokud necháváte dávku chladnout v hrnci.

Zlatý

Zavařovat je možno různými způsoby, velký zavařovací hrnec byl důležitý hlavně v době, kdy se skleničky zavíraly patentními uzávěry s gumičkou. Podle starých předpisů se svařila voda s cukrem a pak se nalévala na ovoce, docela ale stačí prosypat ovoce cukrem a zalít převařenou vodou. Já zavařuji buď v kastrolu na sporáku, nebo v troubě v pekáči, do vody jsou sklenice ponořeny asi do 1/3. Dá se zavařovat i v MW, ale to se mi zdá zdlouhavé. Je dobře si během zavařování hlídat teplotu vody. Po ukončení procesu chladit sklenice utěrkou namočenou do studené vody a po zaklapnutí víčka otočit dnem vzhůru.Sůwa

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.