Závada na mikrovlnce

V mikrovlnce se točí talíř,když je otevřená,když ji zavřu tak se netočí a jídlo neohřívá,mám ji 4 roky.Co má za závadu a má ji cenu ještě dát spravit?

Nejlepší odpověď
tom004

Oprava se nevyplatí.Po čtyřletém provozu má nárok na „důchod“. Kup novou. :)

Další odpovědi
honza19hk

to může být více závad.U ohřevu magnetron,u talíře motorek,nebo koncák ale ten by měl sepnout jakmile se dvířka zavřou.Každopádně bych se v ní moc nehrabal.Přece jen tam je mikrovlnné záření.A navíc otázka je jestli se nevyplatí koupit novou,záleží na tom na kolik by vyšla oprava.Ale takhle ti neporadím,musel bych ji vidět a zjistit závadu přímo.Takhle to může být až 7 věcí,podle toho co jsi napsal.ale pokud by to byl magnetron tak nemá cenu ji opravovat,je drahej jak pra…se.

Jiank otáčení je závislé na spuštění manetronu a sepnutí VF trafa.tzn že pokud se sepne ohřev(magnetron) začne se talíř otáčet.

Mapel

Záleží také na značce. Většina levných spotřebičů se vyrábí v životnosti na dobu záruky.