annas

Zaujaly vás skopičiny studenta Kulíka a podlézavost šplhounů Krhounka a Mazánka z filmů natočených podle knih J. Žáka?

Tento spisovatel, který zemřel 29. srpna 1960, byl nazván „tvůrcem bez odpovědnosti, který kazí mládež recesí“ a byl po únoru 1948 propuštěn z Barrandova a těžko hledal práci…

Víte, v kterých filmech vystupovali zmiňovaní studenti? Opravdu mohly tyto legrácky našemu tehdejšímu socialistickému školství ublížit?

Měli vaši učitelé smysl pro legraci a různé recese?

Otázka týkající se J. Žáka byla položená, ale ve své se ptám na něco jiného.

Nejlepší odpověď
lexx

za normalizace a za Gustava moc legrace teda ve škole nebylo, kantor byl autorita něco jak oficír u bažantů v přijímačí, ale existovaly vzácné vyjímky, někteří místo výuky vyprávěli veselé historky ze svého života a tak

Další odpovědi
Drap

SAmozřejmš že zaujaly,vždyť je to klasika. Bohužel většina kantorú nemá dostatečný smysl pro humor žákú a studentú, ale potkal jsem i takové.
S tou škodlivostí je to asi v jednotlivých lidech. A u nás už to tak fungovalo a dost často i v jiných věcech funguje.....Zkratk " „Poturčenec horší turka “

anonym

Cesta do hlubin študákovy duše.Slyším hlas Plachty.Měli jsme kantora,který byl recesista.Ovšem v době,kdy věděl,že je už „odejit“.Jinak v hluboké totalitě nebylo asi moc prostoru,to by se dalo pochopit i jinak.V roce 1969 byl u nás kompletně vyměněn učitelský sbor,museli jsme si na sebe zvykat,ale klaplo to!Pochopení pro legrácky bylo oboustranné.