bolak

Zatykač – je to jako ve filmech?

Třeba ve filmu když policajti někde vodchytnou chlapa, a řeknou že s nima musí jít, tak von jim jen řekne: „ukažte mi zatykač!“ a když ho nemaj tak zajde do baráku, řekne ať se stavěj až ho budou mít a zabouchne dveře. Takhle to chodí i normálněv reálu, že na něj nemůžou?

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie.
Bez zatykača vás môže polícia zadržať (nie ste zatknutý) na 48 hodín v CPZ (cela predbežného zadržania).
Rozkaz na zatknutie (zvyčajne vzatie do väzby) vydáva službukonajúci sudca (non-stop) na podnet štátneho zástupcu (prokurátora).

Všetky výpovede vami podané počas zadržania sa nesmú použiť v prípadnom súdnom konaní (nebol na vás vydaný zatykač, resp. príkaz na vzatie do väzby), iba ak by te ich potvrdil pri výsluchu už po vzatí do väzby (vydaní zatykača).