Damiana

Zatrolený recept!

Loni na podzim jsem byla na Jablečném dni v Krásném dvoře. Byla tam soutěž nej dezertů z jablek. Z jednoho jsem byla paf, ale bohužel jsem jeho stvořitelku nezastihla. Jediné, co jsem se od prodávajícího dozvěděla bylo, že jde o řezy s tenkým křehkým těstem s vrstvou strouhaných jablek, se zakysanou smetanou (asi ještě s něčím – bylo jí tam dost a bylo to hodně krémové) a plátkovými mandlemi (přišlo mi, že je tam nahoře s nimi jakoby nastrouhané i těsto).Neskutečná lahůdka, hodně křehká, ne moc sladká. Byla by to náhoda, kdyby se mi ozval tvůrce originálu, ale i tak: není vám to povědomé? Přišlo mi to jako jistá forma Hraběnčiných řezů, ale nejsem si jistá…
Doplňuji:
Jé tak to už jen podle ingrediencí vypadá dost stejně. To bude asi ono! Jdu péct! Díky Hanulko.

Nejlepší odpověď
hanulka11

podívej na tento recept, je neskutečně lahodný třeba to bude podobné

vypracuj těsto z těchto surovin
38 dkg hladké mouky
1 prášek do pečiva
8 dkg moučkového cukr
1 hera
1 vejce
špetka soli
strouh. citr. kůra

připrav si náplň

1kg jablek
5 dkg másla
10 dkg cukru krystalu
1 vanilkový cukr
1 lžička skořice
šťáva a kůra z 1/2 citronu
10g vanilkového pudinku nasypat
ořechy ,mandle či rozinky dle chuti

navrch korunujeme touto směsí
4 vejce
10dkg moučkového cukru
1 vanilkový cukr
20 nastrouhaných piškotů
1 zakysanou smetanu
ořechy na posypání

a jak tedy na to......

Nejprve všechny ingredience vypracujeme v hladké těsto, necháme vychladit v lednici než si připravíš náplň.
Jablka oloupej a krájej na malé kousky. V kastrůlku rozpusť máslo, nasyp jablka, cukr, vanilku, skořici,citronovou kůru a šťávu a podus, nakonec vmíchej ořechy, rozinky, pudink a dej vychladit.
Těsto vyválej na plech, potři náplní a dej do předehřáté trouby na 15 min.
Mezitím si ušlehej žloutky a cukr do pěny, přidej vanilku, piškoty a zakysanou smetanu. Z bílků ušlehej sníh a opatrně spoj se směsí.
Natři na zapečený koláč , posyp ořechy a dopeč slabou 1/2hodinku

Další odpovědi
Deli

Taky bych tipovala na Hraběnku.
Já ji bohužel neumím, ale z té, co dělá „jen tak mimochodem ke kávě“ občas tchyně, z té se všem dělají boule za ušima.

Hanulko, klobouk dolů, taky to zkusím!

hanulka11

Pak dej vědět jestli to bylo ono, taky jak ti to chutnalo. Pečení zdar!!!!!!!

Damiana

Takže: Upečeno, snědeno! Ani nestačily pořádně ztuhnout. Fakt lahůdka. Byly to ony, měla jste pravdu, ta kysanka se sněhem, to bylo ono. Vyšly krásně nadýchané, šťavnaté. Jen místo ořechů jsem dala ty sekané mandle a nemělo to chybu. Udělám zase, doporučuji každému. Ještě jednou díky Hanulko!

hanulka11

Tak to mně spadla brada …už i snědeno …to jsem ráda ,že řezy chutnaly