maruš

Zátky od piva.

Lze nějakým způsobem upotřebit klasické kovové zátky od piva nebo jsou prostě jen na vyhození?

Nejlepší odpověď
Pájo

Dělali jsme si z nich v kempu provizorní „rohožku“ před stanem.
Taky se používají (zplacatělé) při přibíjení lepenky (zvětší se tak hlava hřebíku a skrz lepenku se tak snadno neprotrhne). Vypadá to hrozně, ale drží to.
Viděl jsem z nich i řadu avangardních hudebních nástrojů na způsob vozembouchu.

Další odpovědi
Drap

Taky se používalo ve stavebnictví pro přitloukání palachových rohoží, či rabicového pletiva. Taky jsem viděl povrch stolu v zahradě, z přilepených různobarevných zátek vytvořená mozaika.

beer

Pokud je jich moc, dají se odevzdat do sběru. Co se týká dalšího využití, vzpomínám si, že se přitloukly „dnem“ vzhůru na vhodnou destičku a čistily se tím ryby od šupin.
Něco jsem i našel:
http://scene-core.blog.cz/1208/jak-si-ze-zatky-vyrobit-privesek

anonym

Stačí zadat do Google VÝROBKY ZE ZÁTEK OD PIVA a vyjede toho fůra
https://www.go­ogle.cz/search?q=vý­robky+ze+zátek+od+pi­va&hl=cs&clien­t=firefox&hs=n9&rl­s=org.mozilla:cs:of­ficial&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ei=PNA­kUcCaCMKj4gSw3I­DACw&ved=0CAoQ_A­UoAQ&biw=1024&­bih=625#imgrc=

honza19hk

Dají se využí např jako podložka pod hřebík.dříve se takto přibíjela lepenka,papír nebo třeba rákos na podbití dřevěného stropu. Slouží to jako podložka.