Zateplování domu polystyrenem

Dobrý den, v pátek jsem obložil dům polystyrenem, k omítce je přilepen na PU pěnu. Je nějaká určité doba, za kterou se musí polystyren překrýt perlinkou a stěrkou, aby UV záření nepoškodilo lepící PU pěnu pod polystyrenem ?

Nejlepší odpověď
Ar

Bohužel na UV je choulostivý jak „polyš“ tak i pěna PUR. Zhruba po dvou měsících začne polyš jakoby malinko žloutnout a povrch bude na omak špinit a začne se postupně drolit. Já jsem natahoval stěrku s perlinkou právě zhruba po těch dvou měsících a byl nejvyší čas (hlaně na jižní straně, což je logické).

Další odpovědi
rtepp

PU pěna se časem vlivem UV záření začne drolit a rozpadat.
Polystyren vydrží.
Drap nemá pravdu !!!