suaeda

zatarasená cesta

Mám dotaz nejen na cyklisty.
Syn jel na kole na cestě a přes ní byl natažen drát elektrického ohradníku. Samozřejmě si jej nevšiml a havaroval. Utrpěl zranění ramene, nasledovala operace a hospitalizace.
Moje dotazy zní. Jednak má nárok na odškodné? Dále musí být podle zákona označena cesta, že je přes ní natažen elektrický ohradník, případně, že jde o soukromou cestu (majetek) a je zde vstup zakázán?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejsnazší cesta odškodnění je, pokud měl havarijní pojištění.
Jinak dát tzv. podnět k prošetření na polici ČR, ta vyšetří zákonné souvislosti a v případě zjištění zavinění, posílá požadavek na zdravotní pojišťovnu na vymáhání zdravotních výloh a nákladů na léčení.

Další odpovědi
arygnoc

jestli to byla soukromá cesta, neměl tam co dělat (ale mělo tam být varování „soukromá cesta“).
V opačném případě tam neměl co dělat ohradník.