Korňák

Zástupný znak pro vizuální konec řádku v MS Word

Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda existuje a zda někdo z Vás ví, jak pomocí zástupných znaků v MS Word najít poslední slovo na konci řádku.
Dejme tomu, že první řádek obsahuje

Aenean lacinia, eros ultrices euismod cursus, massa nibh dapibus lacus, pretium bibendum arcu ante venenatis nisi. Morbi

a druhý řádek

dapibus turpis orci, id eleifend odio iaculis ac. Mauris a ultricies nunc, sed mollis magna. Suspendisse venenatis velit at

Lze nějakým zástupným znakem (nebo jiným způsobem) najít slova „Morbi“ a „at“?
Děkuji za případnou pomoc a odpovědi :)
(PS: Nehledám zástupný znak pro konec odstavce)

Odpovědi
anonym

Použití regulárních výrazů při nahrazování
V každém dokumentu potřebujeme vložit nezlomitelné mezery
za jednoznakové předložky a spojky. Opět provedeme náhradu,tentokrát je ovšem vyhledávání takových případův textu poněkud složitější. K tomu použijeme regulárních výrazů.
Regulární výraz je takový zápis, který používá tzv. zástupných (náhradních) znaků
a umožňuje tak vyjádřit nikoliv jeden, ale celou množinu podobných řetězců
tvořených podle určitých pravidel. Mezi zástupné znaky patří například:
Znak „?“ — zastupuje libovolný znak.
Znak „<“ — zastupuje začátek slova.
Zápis „[AbCd]“ — představuje variantu: „znak A nebo znak b nebo znak C nebo znak d“.
Tyto i další znaky jsou dostupné v nabídce Najít (resp. Nahradit) při zaškrtnutí
políčka „Použít zástupné znaky“ a stisku tlačítka„Speci­ální“. Z této nabídky
můžeme vybírat zástupné znaky do hledaného řetězce. http://physic­s.ujep.cz/~jkrej­ci/vyuka/172/u­prav_text_zdroj­.PDF
-
Doplňuji:
Takhle by to mohlo vypadat:
<[Ma]
najde slova s písmenem na začátku slova „M“ a „a“,
-
taky lze zadat na konkrétní slovo
M*i, kdy najde všechny slova na písmeno „M“ a končící „i“,
-
lze i zadat M????, kdy najde slovo o 5 znacích začínající písmenem „M“.

Zdroj: http://office­.microsoft.com/cs-cz/word-help/vyhledani-a-nahrazeni-textu-nebo-dalsich-polozek-HA001230392.as­px#BM6

magorvkleci

pevný konec řádku (nikoli odstavce) je ^l, ale to asi víš a není to tenhle případ

pokud jde fakt jen o vizuální odřádkování (podle pravého praporku), jde soubor uložit jako *.txt s volbou „vložit konce řádků“ a pak znova otevřít a pracovat s tím txt… vypadá to debilně, ale možná to pro tvůj účel bude nejrychlejší

cochee

Já myslím, že to nejde. Konec „běžného“ řádku, tedy není-li to konec odstavce nebo ruční zalomení řádku, ve Wordu určuje šířka stránky, není tam žádný speciální neviditelný znak. Klikni na ikonku se symbolem ¶, to ti zviditelní neviditelné znaky a uvidíš, že jediné, co je na konci řádku (s výše uvedenými výjimkami) je mezera.