fortin

Zástupná otázka jak zůstat hodnotným tvorem v živočišné říši

Když nějaký člověk, mladý a plný síly chce žít, a dobře žít, ale nic mu nepatří. To nic mu nepatří jen na okraj. Ono totiž nikomu nic nepatří pokud k něčemu nemá nějaká vlastnická práva. A ta otázka jak jsem ji pochopil tak ji zde publikuji. On si našel samici. On chce ulovit zvířátko na upečení a chce si někde v lese postavit cokoliv. Jí dát vše, splnit si sny o životě a nemít nic společného s penězi. Jenže zažitá realita je opačná: Žije, to je tedy smůla, a bydlí zatím u rodičů. Za chvíli tam bydlet nemusí. A aby mohl bydlet, tak musí – tedy může platit nějakou spoluúčast, ale z toho co vydělá, co by mu stačilo ještě musí danit. Aby toho nebylo málo, musí se připojit k systému v němž se platí zdravotní a sociální. Jenže ve svém věku ani budoucím si byt ani barák postavit nemůže. Dokonce si nemůže postavit pastoušku ze dřeva a tam si žít. Ani si sám zastřelit kance či králíka. Co mu doporučujete? Aby byl člověkem, nebo se snažil přežít jako zvíře? Lév, kočká, pés jak vrčí když jim někdo vkročí na jejich území. To je u člověka zakázáno. Do jeho obydlí vždycky může vběhnout nějaký vymahač nebo stát. Pokud chápete tuhle otázku, můžete ji doplnit nebo i odpovědět. Pokud nejste ovce.

Nejlepší odpověď
dudu

Nejprve chci oponovat, že člověk je také zvíře, od těch by ho ve většině případů měla odlišovat inteligence, schopnost tvořit, psát básně, ale bohužel také zabíjet pro zábavu. Vaše názory spíše než k anarchii mají blízko k myšlenkám květinových dětí nebo-li hyppies. Marxismus tvrdí, že svoboda je poznaná nutnost a v praxi jsme to poznali za totáče. Co však nikdy nelze a ničím omezit je lidská myšlenka. Cítíte se fyzicky spoután, uvolněte tedy svou duši., a pozor jste docela blízko k psychickým traumatům.

Další odpovědi
Miroslavst

Já si myslím, že fortin měl na mysli něco trochu jiného víš Toruku. I já kolikrát o tom přemýšlel. Kdo se mě kdy ptal, jestli souhlasím s právy a povinnostmi, které mi vznikly při narození? nikdo se mě neptal a ani nemohl. Prostě tu jsem a musím držet krok. Mluvíš Toruku o vesničce. Dobrá, ale třeba proč i tam musí platit zdravotní pojištění-to je dáno ze zákona. Oni si žijí jen pro sebe a nikoho nepotřebují, myslím že ani doktory, tak na co? Je to dáno zákonem, ale když se narodili, ptal se jich někdo jestli souhlasí?
To si myslím, že fortin měl na mysli. Nebo se mýlím?
Bohužel ani tu chaloupku v lese na svém pozemku si nemůžu jen tak postavit a proč probůh?
Já si dnes koupím kus lesa a už mě zákon šikanuje, že musím kácet, sázet, platit daň atd. já nic nechci, jen kousek toho lesa, svou silou vybudovanou chaloupku a pokoj od všech. a ptá se mě na to někdo?

Toruk

Myslím, že hodnotný (lidský) tvor je ten, který myslí na druhé a je druhým prospěšný- pomáhá. Což myslím na tomto servru je takových mnoho- prospívají odpověďmi.

Jestli Ti fortine dobře rozumím, tak máš anarchistické tendence, nebo jednoduše jsi nekonvenční člověk, který nechce podlehnout konzumnímu stylu života a stádovitosti. Srub v lese si postavit můžeš, když si koupíš ten les. Jinak Tě z něj vyženou myslivci. Nebo můžeš zkusit švédskou přírodu, tam je prý spousta volných srubů, na něž si nikdo nedělá vlastnické právo a může je obývat kdokoliv.
Doporučil bych Ti komunitu s nekonvenčními lidmi. Například v Jindřichovicích pod Smrkem je komunita nekonzumních lidí, kteří mají kladný vztah k přírodě, žijí ekologicky… Mají i podporu (schopného) starosty Jestli je to tak jako před léty, tak komunita/ ekovesnička se jmenuje Jitřenka, má spojitost se sdružením Lunaria a zakládal ji Zbyněk Vlk (který mimochodem žije bez elektrického proudu, tedy samozřejmě bez TV a dalších nesmyslů).

Miroslavst: reakce v diskuzi.

anonym

Nevím co jsem,co vím,je,že ty nejsi ovce.

anonym

no to teda smekám klobouk,na zedníka úvaha jako ze žurnálu,myslím,že je vás fortine škoda na tom místě co děláte,neuvažoval jste už o tom,že by jste šel někam psát,třeba do časopisu „Na stráži“ u svědků Jehovovi??????????

anonym

Nedavno jsem se ptala-citite se svobodni?A otom to je,vedeme papirovy zivot.

Michal

Už se nehází hloupí radní z okna a zlodějští kupci se nekoupou v koši ve Vltavě.Už jsme povýšili a vše udělali tak,aby se v tom,pokud možno lidi ,ti obyčejní,málo vyznali.A ten radní,který by dřív letěl,tak na úřadu sedí dál a vymýšlí tvar razítka a voloviny,které ztěžují život.Ctít člověka už dávno neumíme a ani nechceme.A mnozí ,než by se stali kverulanty,tak žijí jako ovce a platí a platí a mají hovno(pardon)a klid.P.S.Co vy na to dámy?

Zdroj: To by byl

afro.minerva

Vylez na strom a zůstaň si tam, vo.e!

Toruk

Miroslavst: Rozumím Ti a mám podobné tendence. Taky bych byl radši, kdyby více věcí šlo svobodněji. Ale pak by v naší zemi byl asi jistý chaos. Takových lidí, co by si chtělo postavit na libovolném místě v přírodě nějaký příbytek by asi bylo hodně a tak by mohlo dojít k jisté devastaci přírody. To by museli být rozumnější lidé, kteří by se chovali k přírodě šetrně- myslíš, že sme takový národ?
A co se týče státní zdravotní péče. Nevím jestli je rozumné chtít být mimo ni. Co když se takovému nezávyslému člověku stane vážný úraz, který vyžaduje chirurgickou péči, nebo když vážně onemocní? Faktem ovšem je, že Vlkova žena (z té komunity) rodila doma, zcela bez asistence lékařů a v pohodě.