Pokročilý

Zástavní právo smluvní - co hrozí?

Hodlám si pronajmout byt od majitele, ale zjistial jsem z katastru nemovitostí, že na daném bytě je Záastavní právo smluvní. Co to znamená? a hlavně může mi ho vůbec majitel pronajmout ? nehrozí, že by mě někdo z toho bytu vyhodil třeba proto, že majitel přestal někde platit půjčku a jeho věřitel by mě chtěl z bytu vyhodit i když bych měl zaplacený nájem majiteli? Děkuji za odpovědi..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Zástavní právo smluvní garantuje věřiteli navrácení zapůjčených prostředků.

Žádná z tebou popsaných okolností nehrozí, pochopitelně že nebrání-li tomu jiná skutečnost, majitel svoji nemovitost pronajmout může i když je na ni zástava.. V případě změny vlastnictví by přešly stávající práva a závazky (tedy i vzniklé z nájemní smlouvy), na nového vlastníka a pro Tebe by se nic neměnilo.

Další odpovědi:

Bronzový

jak říká autacek, jen ještě dodám, že nemusíš mít velkou obavu z toho, že by o byt přišel, protože přestane platit..., protože ji pravděpodobně budeš platit ty

Nic, může se jednat o byt pořízený z hypotéky, půjčky apod. V případě problémů přechází veškeré práva a povinnosti na věřitele, včetně nájemníků.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.