ilus

zastavni pravo smluvni

co je to zastavni pravo smluvni

Nejlepší odpověď
kazisvět

Jedna strana smlouvy si jistí pohledávku u druhé strany prostřednictvím závazku, který je zapsán v katastru nemovitostí.
V případě, že dlužník pohledávku nesplácí, může věřitel využitím zástavního práva nemovitost prodat a pohledávku splatit z výnosu z prodeje.

Další odpovědi
alenka901

znamená to že majitel si na pořízení nemovitosti bral hypotéku, kterou splácí a zároveň ručí touto nemovitostí. Nic špatného to pro Vás jako nájemce neznamená.