blankička

zastavení vozidla

Zajímalo by mě jakým způsobem musí policie zastavit vozidlo,aniž by byl spáchán nějaký přestupek.Bylo mi vysvětleno že stačí když za mnou jedou tak prý mám zastavit.

Odpovědi
LuciJe

Policie ve chvíli, kdy Vás chce zastavit zajede před Vás a rozsvítí světlo STOP. Pokud za Vámi jen jedou, můžete mít prostě jen chvíli společnou cestu 🙂

anonym

ještě doplněk.. pokud jedou za vámi a nevidíte žádný nápis stop, ale z vozidla na vás policisté střílejí, je také dobré zastavit

Ala81

Pripadne muzete taky odpovedet strelbou 🙂 V USA to vetsinou funguje tak, ze polie jede za vami se zapnutymi majaky, megafonem vas oslovi, ze mate pustit levy blinkr (jestli vubec komunikujete a spolupracujete), pak mate pustit pravy a zastavit u kraje, vypnout motor, vytahnout klicky ze zapalovani, a nechat je viset pravou rukou z okynka tak, aby na ne bylo videt, levou ruku mate vyndat z okna nad pravou rukou a dlani pod zrcatkem, teprv pak policajt vyleze z auta, ma jistotu, ze ho ridic neodpraskne, anebo mu neujede a tak by to melo byt vsude, maji to tam hezky vymyslene, co? 🙂 To ovsem pouze pokud maji podezreni, bezne silnicni kontroly tak asi neprobihaji.