Usoman

Zastáváte (politické) názory Západu, nebo Východu?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
led

Neutrální

V dávnych časoch nás šamani učili, že treba zachovávať všetky svetové strany v rovnováhe. Z každej strany prichádza zlo i dobro. Ak jedna svetová strana získa väčšiu moc, ovládne Zem a cez ňu aj okolitý Vesmír.
Táto pradávna múdrosť starých šamanov platí dodnes.

Další odpovědi
da ny

Neutrální

Vzhledem k tomu, že na Západě i na Východě vládne tvrdý kapitalismus
(Čína je takový „hybrid“ s polokapitalis­tickými prvky, podobně jako kdysi v Jugoslávii. Zaměstnance pošlou na dovolenou třeba do Francie, ČR apod., kdo z našich zaměstnavatelů to dělá…?).
🙂

Nuk nuk

Neutrální

Východ a západ jsou pro mne jen světové strany, ke kterým si troufám přičítat ještě sever a jih. Ať se vydáte kterýmkoliv z těchto světových stran, potkáte tam lidi dobré i zlé, moudré i hloupé, poctivce i kriminálníky.
Co se týče politiky, mám možná názorově blíž k tomu pomyslnému „Západu“, nejsem ale fanynka Evropské unie ani USA jakožto světových politických vemocí. Vstup do EU jsem nevolila, a ačkoliv mne v současné době myšlenka Czexitu děsí, protože mě děsí inklinace k putinovskému Rusku, neznamená to, že jsem souhlasím s tím, co EU dělá. Snad až na pár výjimek zatím nepřišla s žádnou inovací, která by byla k něčemu dobrá. Ve skutečnosti odmítám dělení na Východ a Západ, celé je to jen politika a politika zabíjí. Kdyby nebylo politiky, bylo by méně válek, ekonomických problémů, rozporů a jiných trablí a lidem by bylo o poznání lépe. Východ i Západ jsou úplně stejné zlo, záleží jen na tom, komu zrovna víc rupne v bedně.

Gestas

Neutrální

Dřív jsem byl jednoznačně pro Východ, ale co byl zvolen Trump, už to není tak jednoznačné.

ivzez

Neutrální

Chybí mi „jiná možnost“.

Nejsem neutrální, zastávám Východ i Západ.
Neutralitu bych viděla v případě,
že bych nezastávala ani Východ ani Západ.

dubraro

Neutrální

IMHO je otázka špatně položená. Na Východě i na Západě existují široké škály politických postojů.

led

Usoman, poznáte heslo „Kto nejde s nami, ide proti nám“ mysíte snáď, že dnes už v politike neplatí?