Bronzový

Zasloužili by si zdravotníci rentu?

Například za 20.letou službu u lůžka, nebo na záchrance.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Proč jenom zdravotníci? To jiní nepracují?

Další odpovědi:

Zlatý

Zdravotníci rentu dostávají, stejně jako všichni ostatní ve formě důchodu.

určitě víc než bývalí lampasáci, kteří sloužili za komanče. kdo byl na vojně, tak ví moc dobře, jak převážně plnili svěřené úkoly a s čím v ruce :-)

Pokročilý

Popravdě nechápu ani rentu policistů a vojáků, tak ještě zdravotníky do toho ? A pak hasiči a pak úředníci a havíři by taky chtěli mít k důchodu 20 tisíc rentu a pak tesaři a pak zedníci a pak strojaři a pak všichni ? A kdo to má platit ?
Dnešní voják (můj známý) odchází do civilu po 35 letech "služby". Má 53 let, odchází od vojáků s měsíční rentou 22 tisíc kč čistého a bude ji pobírat do smrti ! A já se ptám : ZA CO ? Za 12 let půjde do důchodu a k těm 22 litrům dostane dalších 18 litrů důchod, to se to pak žije důchodcům ze státní správy co ?
Rentu policistů a vojáků prostě nechápu.
Pokud dává rentu soukromá firma je to její problém, ale ze státních peněz ?

Stříbrný

Ne. měli možnost si nastřádát si za aktivního života, když peníze z rozpočtu nás všech prohýřili na chlastu a děvkách ať chcípnou hlady, žádná škoda jich.

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Kura - rentu u policajtů a vojáků (mimochodem, mají na ni nárok i hasiči) já naprosto chápu - oni totiž nepracují v zaměstnaneckém poměru (podle Zákoníku práce), ale v poměru služebním...
A druhá věc, renta není doživotní, ale jen dodůchodová (jo, je pravdou, že pokud by výše renty byla vyšší, než vypočtená výše důchodu, bude důchod do výše renty navýšen)...
;-)

Pokročilý

Kura

A co na tom chápeš ? Jestli je v poměru zaměstnaneckém nebo služebním je mi jedno, bere výplatu a ne malou a když si odkroutí roky, tak bude dostávat prachy za co ? Co je na tom pochopitelného ???

Zlatý

barbakan

lexx, kolik už máš nastřádáno, aby si nechcípl hlady.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.