Honzucha

Zaslouží si čeští lékaři více peněz?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
arygnoc

Ne

za co?
jdou se do práce vychrápat, všechno za ně dělají sestry.
Za vydírání, které teď předvedli?
Jdete k lékaři a čekáte tam i hodinu, proč zrušili časenky nebo sešity, jak kdysi byly (kdo přišel se zapsal a podle toho k lékaři šel)?

Další odpovědi
johana 56

Ne

Přidávám se k názoru Jsemtady.Na obvodech vybírají poplatky již ve dveřích,ani se neobtěžují vypsat potvrzení.

anonym

Ano

Ale za předpokladu,že své práci rozumí,jsou lidští a nenastavují kapsy.

hanny 2

Ano

Ano,ale jenom někteří,že…?Dou­fám,že se k pacientům budou chovat jako k lidem,ne jak k dobytku,když už dostali přidáno všichni!

Jsemtady

Ne

Někteří odborníci zcela jistě ano, ale jsem proti jakémukoliv plošnému přidávání. Je to jako všude jinde – vždy se najde lempl, kterej toho tolik neumí a nemá např. zkušenosti ani potřebnou odbornost. Měli by vytvořit nové tabulky úplně od znova a ohodnotit každého dle odvedené práce a např. zpětné vazby od pacientů.

janek66

Ne

Určitě ne takovým „specialistům“ jako byl třeba doktor Růžička v nemocnici Prostějov.Za 5! dnů zvládl vyléčit oboustranný zápal plic.Budiž mu země hodně těžká…Následky jeho rychloléčby se táhly ještě hodně let.Nebo oční ambulance tamtéž.Ve třech ordinacích tři lékaři si objednají a ošetří pět pacientů za hodinu.Opravdu nadlidský výkon.

SajmonModer

Ne

quentos

Ano

zmimi

Ne

venkovan

Ano

V porovnání s našimi zastupiteli a jejich kvalitou práce a s ohledem na fakt, že jsou placeni z veřejných peněz, že slíbili, že budou pracovat pro společnost jsou lékaři proti nim slabě ohodnoceni s ohledem na odpovědnost jejich práce, na jejich nutnost neustále si zvašovat odborné znalosti i s ohledem na stresovost jejich práce.
Mám pocit, že poměr mezi kvalitními a nekvalitními lékaři je naprosto obrácený než poměr mezi dobrými a neschopnými (z pohledu veřejnosti, ne jejich peněženky) zastupiteli, ve prospěch kvalitních lékařů proti kvvalitním zastupitelům.

Tabula rasa

Ano

Pane doktore, chcete více peněz? Otevřete si soukromou praxi, zaměstnejte několik sester, začněte dojíždět do větších firem na periodické prohlídky, a uvidíte, že Vaše přijmy porostou. A nebo se zbalte a děte třeba do Ruska..

led

Chýba mi tu možnosť iného názoru.
Za prácu ano, nech dostanú, koľko potrebujú…
Ale mám kacírsky návrh:
…kedysi v starovekej Mezopotámii platitilo: lekár dostával plat, pokiaľ bol pacient zdravý. Keď ochorel, liečili ho bezplatne bez odmeny. Čo keby sa to aj dnes zaviedlo? 🙂

Honzucha

Ano za předpokladu že by na to peníze byly. Ne že kvůli tomu někomu jinému uberou plat. A i kdyby jim nepřidali myslím že by hlady neumřeli, už tak mají dost vysoký plat. Znám těžší a nebezpečnější profese za za 3× méně peněz.