kyselina 5

Zašlou-li mi vadný výrobek a je nutné ho reklamovat, dostanu pak znovu s oprav. výrobkem možnst do 14 dnů odst. od sml.?

Tu věc jsem si nemohla ani pořádně vyzkoušet, protože je rozbitá. Musím ji poslat na reklamaci. Až se mi za měsíc vrátí, tak zjistím, že třeba nesplňuje moje nároky a budu chtít využít odstoupení od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodů. Poskytnou mi znovu po reklamaci možnost odstoupení od smlouvy do 14 dnů?

Respektivě, už teď vím, že bych nejraději využila odstoupení od smlouvy bez udání důvodů, jenže je to rozbitý.

Máte nějaké zkušenosti s reklamací?
Doplňuji:
pro zzzzzz: obal nebyl poškozený. jedná se o vadný akumulátor ve výrobku. výrobek má vydržet fungovat 4 hodiny a místo toho vydrží 5 minut. nabíjet se má 4 hodiny (také) a nabíjí se 20minut, pak sygnalizuje, že je nabitý na plno.

  • nebyl dodán manuál v čj

Odpovědi
zzzzz

Ne nedostanete. Nevím o jakou věc se jedná, ale pokud byl poškozený obal, tak jste ji neměla převzít, pokud obal poškozený není, tak odstupte od smlouvy do 14 dnů, bez udání důvodů, a věc jim pošlete zpět. Nic k ni nepište, ani že je rozbitá.
Doplňuji:
Tak to není rozbitý, to je rozpor s kupní smlouvou a na to je ta lhůta 14 dní určena. To můžeš klidně odstoupit.

huxa

zzzzz-evidentně se v tomto nevyzná a píše znovu kraviny.
Jestliže odsoupíš od smlouvy a začleš jim poškozený výrobek zpět, nevezmou jej.
Domluv se s prodejcem, určitě má minimálně telefon, e-mail, kde se jej můžeš zeptat. Měla bys mít možnost odstoupit od smlouvy po doručení nového kusu, ovšem nejsem si tím zcela jist.

zzzzz

Huxo mateš ji, věc je rozbitá třeba tím, že spadne na zem a poškodí se. To že nefunguje v souladu s kupní smlouvou, nečiní ji rozbitou, ale v rozporu s KS. A přesně proto zákonodárce ten odstavec o odstoupení od smlouvy dal.
🙂 Tak promiň, že se nevyznám:-)))))