Adéla Joon

Zašlé stříbrné prstýnky

Mám pár takových už našedlých zašlych prstýnku nevíte jak je doma vyčistit nechce se mi jit až do nějakého zlatnictví :DD

Nejlepší odpověď
WeeBear

Do hrnku dej prstýnky, lžičku kypř. prášku, zalij horkou vodou a míchej. Po vyndání a vychladnutí ještě lehce vylešti vatou, funguje to úžasně.

Někdo doporučuje přeleštit vatou a zubní pastou, ale nemám zkušenost.

Další odpovědi
Conchus

Doporučuji obyčejnou zubní pastu. To je nejjemněší čistící prostředek. Potom nenechávat volně na vzduchu. Stříbro stále černá, kvůli některým sirným sloučeninám (merkaptany, sirovodík), které stále a stále produkujeme jako produkt našeho zažívání. Takže nosit a budou se permanentně čistit otíráním o kůži a oděvy, nebo schovat do krabice.

Sůwa

Stříbro se dá vyčistit povařením ve vodě s přidáním jedlé sody a nějakého předmětu z hliníku (lžička, sběračka …).Po vyvaření cca 15 min. se předměty vyjmou, opláchnou čistou vodou a přeleští. Existují i vodičky na čištění stříbra, ale ty se hodí spíš na větší předměty.

Drap

Umýtv teplé jarové vodě, vydrbat kartáčkem

briketka10

nejlépe mi pomáhá taky hodně jaru a nechat ve štamprleti do druhého dne stát..

Market666

Já používám Čistič stříbra, je to taková lahvička běžně k dostání v drogerii. Bezvadně to funguje, všechno stříbro pak vypadá jako nové :)