Zaslat na adresu fakulty do 28. 2. 2011 znamena odeslat nebo tam musi dopis dojit do 28.?

Nejlepší odpověď
saboo

poslat.. ale bacha to neznamena hodit do schranky. rozhoduje razitko na obalce.

Další odpovědi
venkovan

V pondělí to che kurýry a nebo osobně. Moje zkušenost je, že když uznávají den odeslání poštou, tak je tam napsáno datum podání.

dagry

A co ti na tom jako není jasného? Jestliže je tam napsáno DO, tak je to snad jasné ne? Na razítko se vyprdni a snaž se to tam poslat tak, aby tam dopis byl DO 28.2. A je po problému, není co řešit.

atriplex

Pokud je uvedeno zaslat DO – pak to znamená, že dopis tam musí být do uvedeného data fyzicky.

Já...

No to jsou dobré odpovědi – A TEĎ BABO RAĎ…!!!

Sám se domnívám, dle selského rozumu, že doručit DO znamená, že to tam musí být DO 28.2.včetně, ale už jsem se setkal s tím, že v úředním písemném styku stačilo to razítko 28.2. a vše bylo OK.

Myslel jsem si, že přečtením odpovědí na tuto otázku se konečně dozvím přesnou odpověď… ☹