Jetka

Poradíte, jak odeslat balík?

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně zaslání balíku. Můžou balík zasílat i nezletilí? Pokud ano, četla jsem, že se za balík platí složenkou (nebo něco podobného) šlo by to zaplatit i normálně? Omlouvám se za hloupý dotaz, balík posílám poprvé.

Původní neotázka
Zaslání balíku.

Nejlepší odpověď
annas

Nemůže vám poradit maminka nebo někdo z dospělých? Je třeba vyplnit i doklady o odeslání.,

Měla byste to snazší, konkrétní, existuje několik druhů balíků. Uvádím jen odeslání balíků prostřednictvím České pošty, existují i jiné poštovní organizace.

Balík na poštu, do ruky, Expres, Cenný balík. Doporučený atd.

Na dobírku s poštovní poukázkou – vy zaplatíte cenu poštovného za dobírku, adresát cenu zásilky atd.

Jinak poštovné za odeslání platíte v hotovosti…

Balík nesmí přesáhnout určitou váhu, rozměr.

Na balík vlevo nahoře napíšete adresu odesilatele, vpravo dole adresáta.

K balíku vyplníte podací lístek, uvedete cenu balíku, pojištění, výši dobírky (napíší i na poště), pokud očekáváte peníze za balík – např. při prodeji něčeho, přiložíte vyplněnou dobírkovou poštovní poukázku.

Váš dotaz je obecný, balík můžete poslat i jako nezletilá, OP nemusíte předkládat.

Jinak vše o balících v odkazu nebo na vaší poště – obdržíte podací lístek i dobírkovou poštovní poukázku.

https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/baliky/cr

Ceník služeb za jednotlivé typy balíků
https://www.ces­kaposta.cz/ke-stazeni/cenik-sluzeb-ceske-posty