Avatar uživatele
lubosak

Zasklení panelákových dveří, poradí mi nějaký sklenář jak na to a na co si dát pozor?

Klasické panelákové dveře, ze 2/3 prosklené. Odstranil jsem staré sklo. Dveře jsem natřel. Koupil dřevěné lišty. Vybral jsem sklo a nechám si ho uříznout na správný rozměr. A chci vědět jestli stačí dát dokola lištu, pak sklo a pak k tomu přitlačit z druhé strany lišty. Skrz lišty hřebíčky. Ale nevím jestli je potřeba dát něco po obvodu skla. Aby sklo nedrnčelo při zavírání. A ještě jedna otázka jestli se dávají hřebíčky s malou bílou hlavičkou nebo jsou nějaké co se zatlučou tak aby nevyčnívali? Nebo to je něco co je lepší přenechat sklenářovi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Mofli před 4458 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Určitě je vhodné mezi sklo a lištu dát trošku sklenářského tmelu z obou stran. Nemusí být po celém obvodu skla, ale stačí tak 2–3 kousky na každou hranu. To aby sklo „nedrnčelo“. Hřebíčky s malou hlavičkou nebo speciální plechové trojúhelníčky se dávají proto, aby si tabule skla tzv. nesedla na spodní hranu dveří. Hřebíčky musíš zaklepávat tak, že kladívkem jezdíš po skle a zatloukáš. Hřebíček musí být zatlučený hlouběji, než je lišta, aby nebyl vidět To vše je nejlepší dělat v horizontální poloze, aby se tabule skla neposunula. Pokud si na to netroufneš, je lepší to přenechat sklenářovi.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek