lubosak

Zasklení panelákových dveří, poradí mi nějaký sklenář jak na to a na co si dát pozor?

Klasické panelákové dveře, ze 2/3 prosklené. Odstranil jsem staré sklo. Dveře jsem natřel. Koupil dřevěné lišty. Vybral jsem sklo a nechám si ho uříznout na správný rozměr. A chci vědět jestli stačí dát dokola lištu, pak sklo a pak k tomu přitlačit z druhé strany lišty. Skrz lišty hřebíčky. Ale nevím jestli je potřeba dát něco po obvodu skla. Aby sklo nedrnčelo při zavírání. A ještě jedna otázka jestli se dávají hřebíčky s malou bílou hlavičkou nebo jsou nějaké co se zatlučou tak aby nevyčnívali? Nebo to je něco co je lepší přenechat sklenářovi?

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě je vhodné mezi sklo a lištu dát trošku sklenářského tmelu z obou stran. Nemusí být po celém obvodu skla, ale stačí tak 2–3 kousky na každou hranu. To aby sklo „nedrnčelo“. Hřebíčky s malou hlavičkou nebo speciální plechové trojúhelníčky se dávají proto, aby si tabule skla tzv. nesedla na spodní hranu dveří. Hřebíčky musíš zaklepávat tak, že kladívkem jezdíš po skle a zatloukáš. Hřebíček musí být zatlučený hlouběji, než je lišta, aby nebyl vidět To vše je nejlepší dělat v horizontální poloze, aby se tabule skla neposunula. Pokud si na to netroufneš, je lepší to přenechat sklenářovi.