zaseknuté Cd v cdromu

Ahoj, chtěla jsem se zeptat co se dá dělat v případě, že mám zaseknuté cd v cdromu. Mám notebook a kamarádka mi zavřela dvd film do cdromu tak špatně, že se nedá teď vůbec otevřít. Zřejmě se tam zpříčilo…Předem všem děkuji za radu a odpovědi. Vím, že asi budu muset do nějakého servisu, ale raději se předem ptám jestli není ještě nějaká jiná možnost typu..udělej si sám…:-D Děkuji J.N.

Nejlepší odpověď
elendsi

Pakliže nejde mechanika otevřít „po dobrém“ nastal čas použít otvor nouzového otevření mechaniky. Je to taková malá dírka pod zasouvacím mechanismem o průměru cca 1mm. Po vypnutí notebooku zasuňte do tohoto otvoru třeba pátátko, lépe kus drátu (narovnanou kancelářskou sponku) a mírným tlakem až do hloubky cca 2cm by mělo dojít k uvolnění mechanismu dvířek. Pokud se nezadaří, nebo máte tzv. štěrbinovou mechaniku, bohužel nezbude nežli návštěva servisu.. ..tak přeji ať se operace podaří..

Další odpovědi
Dandi

Přesně jak napsal elendsi. Jen bych ještě podotknul, že jestli se CD v mechanice uvíznuté tak, že v mechanice štěrká, pak by možná pomohlo notebook převrátit víkem dolů a teprve potom mechaniku nouzově otevřít. Kdyby to ani tak nepomohlo, tak tedy určitě pomůže servis. Obávám se, že bude ale v tomto případě potřeba vyměnit celou mechaniku.

Lencis

Souhlasím, ale možná bych ještě zvolila poslední pokus toho nejednoduššího. Možná že jste to už zkoušela, ale možná také ne… 😁

  • Takže noťas vypnout
  • noťas zapnout a po celou dobu co startuje opakovaně mačkat na tlačítko pro otevření mechaniky.
  • věřte nebo ne, ale on ho většinou v jeden okamžik vyžvejkne.
  • nestane-li se tak, pak začněte šťourat 😁