Jikra

Zase ti komáři.

Tak jestli jsem to dobře pochopil tak komáři v noci hnípaj a komářice v noci štípaj,tzn.samičky mají stálou noční a shánějí krev a samci v noci chrní a sosaj nektar až ve dne nebo jak je to?

Nejlepší odpověď
beer

Komáří samička potřebuje krev pouze v období při páření a kladení vajíček (zdárný vývoj). Potřeba sání krve je odvislá druh od druhu, některý při každém, jiný jen jednou a nezáleží na denní či noční době.
Jinak se samičky také živí rostlinými šťávami, samci krev nesají vůbec ))
Studium entomologie

Další odpovědi
anonym

jejich denní harmonogram nevím, ale komáři nesají krev (pokud ano, tak né ve vašem domě). Komářice potřebují potravu pro své mladé, tak musí od vás nasávat krev :) a potom, že ženy nekoušou :)