Zarůstající nehet na palci. Kam jít?

Už mě dost trápí zarostlý nehet na palci. Dokonce mě to už i bolí, když nechodím, tak bych se toho chtěl konečně zbavit. Kdysi (před 5 lety) jsem s podobným problém byl u chirurga a ten mi to spravil. Jenže ten chirurg už nepracuje a chtěl bych jít na soukromou chirurgii, mohu tam přijít jen tak nebo potřebuji nějaký papírek od praktického lékaře?

Odpovědi
hanny 2

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zar%C5%AF­staj%C3%ADc%C3%AD%20ne­het%20na%20pal­ci
Doplňuji:
Moje odpověď z dřívějška /jsem pedikérka/ :

Lehčí forma zarostlého nehtu – zajít ke zkušené pedikérce.
Zhisaný zarostlý nehet – chirurgie.
Opakované zarůstání – plastická chirurgie nebo zákrok zvaný „špónování“.

Šponování
Šponování je velice efektivní metodou v boji proti zarůstajícím nehtům žádné strhávání a plastiky nehtového lůžka, ale bezbolestné rovnání do přirozeného tvaru nehtu. Pří užití této metody nedochází k jakémukoliv porušení nehtu a nehtového lůžka.
http://www.med­sport.cz

manon

Mám zkušenost (ale už tak 2–3 roky starou), že soukromý chirurg mne bez problémů a bez doporučení praktického vzal. Pokud se nezměnila pravidla, mělo by to jít. Zavolala bych tam, není problém se přece domluvit.

venkovan

Zajdi k zámečníkovi. Ten má velké kleště a stačí jednou cvaknout a nehet už nikdy nebude trápit.
No ale jestli jsi měl už jednou chirurgický zákrok, tak bez pardonu – podruhé už je někde v chybě péči o nehty. jak je správně stříhat apod.
A s tím doktorem – stačí na chirurgii zavolat jaké podmínky mají pro ošetření a případně hned si domluvit termín návštěvy.

Jiří Sova

Musím se přiznat, že jsem dlouho neřešil své zarůstající nehty, až to došlo do stavu, kdy jsem nebyl schopný mít na noze ani položenou peřinu, jak moc to bylo citlivé. Zkoušel jsem to nůžkami, které jsem měl doma ale ani náhodou. Šel jsem na pedikúru, kde mi to paní vystříhala, ale nepředstavitelně mě to bolelo. Byla dost hrubá a já si řekl, že už tam nikdy nepůjdu. Koupil jsem si pak raději kvalitní kleště, které dokáží nehty stříhat bez problémů https://sapex-pedikura.cz/kleste-na-nehty/192-kleste-na-nehty.html Je pravda, že po odštípnutí nehty lítají po celé místnosti, ale alespoň to jde bez bolesti.

hanny2: Díky, ale ptal jsem se, jestli mám jít prvně k praktickému a od tam k soukromému chirurgovi, nebo jít rovnou k chirurgovi a on mě jen tak vezme (nejsem u něj zaregistrovaný).

hanny 2

Zavolej si chirurgovi a on ti řekne,jestli potřebuješ doporučení od praktického lékaře,je to jednoduchý...­.......