záruka vrácení investice

S přítelem žijeme v domku, který jsem dostala darem od svých rodičů. Zatím do oprav investuji já sama ze svých peněz. Přítel se podílí tím, že přiloží ruku k dílu. poslední dobou se stále přeme, jak vyřešit naší budoucnost a společné hospodaření. Přítel říká, že nehodlá investovat do nemovitosti, která není a nikdy nebude jeho. Lze nějakým způsobem zajistit, aby měl v případě rozchodu z mojí strany, nárok na vypořádání investovaných peněz??

Odpovědi
LuciJe

Jistě, stačí, když spolu za tímto účelem uzavřete smlouvu, která stanoví, o jakou částku se bude jednat (případně jak bude doložena, pokud není předem známá) a jakým způsobem bude Vámi vrácena (celá či její díl), pokud přítel přestane bydlet s Vámi.