Lumirkus

Záruka na vrácení peněz za zboží

Dobrý den,

zakoupil jsem v nejmenovaném zlatnictví řetízek u,kterého se po dvouch dnes utrhla karabinka.Když sem tam 3 den přišel a řekl,že chci za řetízek vrátit peníze,pani mi odpověděla že to není možné a dala na řetízek novou karabinku – jinže karabinka je tak tenká že po chvilce nošení zase upadla.Do zlatnictví sem vtrhnul zase a řekl,že toto není možné a požaduji vrácení financí-pani zase že to není možné a řetízek pošle na reklamaci.Je mi jasné,že řetízek se mi vrátí za 30 dnů opravený s tou forovou karabinkou a ještě ten den mi někde upadne z krku.Já jako neznalí zákona jsem odešel a chci vás požádat o radu jestli můžu do 14 dnů chtít vrácení financí za řetízek nabo jak mám postupovat.
Předem děkuji za případné odpovědi..
Doplňuji:
PS:Jedná se o kamenný obchod.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Prodejce postupoval zcela podle zákona. Potíž je v tom, že pokud vám vyměnil karabinku, není o tom nikde záznam.
Do 14-ti dnů lze vrátit zboží (odstoupit od smlouvy) jen u obchodů tkz. uzavíraných na dálku-tedy např. internet.
Pokud prodejce odeslal řetízek na opravu, jednal zcela v souladu s reklamačním řádem. Oprava-vyřízení reklamace může být až 30 dní. Po opravě, pokud bude ta samá závada, je opět reklamace a možná oprava. Odstoupit od smlouvy můžete až při neúspěšně provedené opravě a to třetí.

Další odpovědi
mosoj

Po třetí reklamaci na jednu a tu samou věc máte právo odstoupit od kupní smlouvy.