Záruka na vrácení peněz za zboží

Dobrý den,

zakoupil jsem v nejmenovaném zlatnictví řetízek u,kterého se po dvouch dnes utrhla karabinka.Když sem tam 3 den přišel a řekl,že chci za řetízek vrátit peníze,pani mi odpověděla že to není možné a dala na řetízek novou karabinku - jinže karabinka je tak tenká že po chvilce nošení zase upadla.Do zlatnictví sem vtrhnul zase a řekl,že toto není možné a požaduji vrácení financí-pani zase že to není možné a řetízek pošle na reklamaci.Je mi jasné,že řetízek se mi vrátí za 30 dnů opravený s tou forovou karabinkou a ještě ten den mi někde upadne z krku.Já jako neznalí zákona jsem odešel a chci vás požádat o radu jestli můžu do 14 dnů chtít vrácení financí za řetízek nabo jak mám postupovat.
Předem děkuji za případné odpovědi..
Doplňuji:
PS:Jedná se o kamenný obchod.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Prodejce postupoval zcela podle zákona. Potíž je v tom, že pokud vám vyměnil karabinku, není o tom nikde záznam.
Do 14-ti dnů lze vrátit zboží (odstoupit od smlouvy) jen u obchodů tkz. uzavíraných na dálku-tedy např. internet.
Pokud prodejce odeslal řetízek na opravu, jednal zcela v souladu s reklamačním řádem. Oprava-vyřízení reklamace může být až 30 dní. Po opravě, pokud bude ta samá závada, je opět reklamace a možná oprava. Odstoupit od smlouvy můžete až při neúspěšně provedené opravě a to třetí.

Další odpovědi:

Zlatý

Po třetí reklamaci na jednu a tu samou věc máte právo odstoupit od kupní smlouvy.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.