Zvědavý

Zaručuje mám členství v EU a NATO že zde už nikdy nebude vládnout komunistická strana ??

To a ještě taky zákon o protiprávnosti komunistického režimu nás. Proč za 25 let nikdo tuto tzv. politickou stranu nezrušil ? Jak těžké to může být ? díky
Doplňuji:
Současná „KSČM“ se nijak nedistancovala od „KSČ“ – lidi jsou možná jiní ale myšlenka je pořád stejná. „KSČM SE DODNES HLÁSÍ K ODKAZU KLEMENTA GOTTWALDA..“ – citát jak s Wikipedie, tak s huby Marty „Semenové“ a ze stránek „KSČM“

Nejlepší odpověď
gecco

Ne – jak by něco takového bylo možné v demokratické společnosti zaručit???

Další odpovědi
mosoj

Uznáváš demokracii ve státě. Jestli ano, tak nic nezakazuj a přijmi volbu cca10 % voličů.
V ostatních státech EÚ i západních je také KS.
Jestli ti jde jenom o název, tak to je úplně špatně. Především jde o lidi a ti otrlí komunisté se již dávno překabátili.
Doplňuji:
Nevím, neznám jejich stanovy a učit se je nebudu, ale nějak nechápu, jak to řeší překabátění.
V roce 1989 to udělat nešlo, protože všichni co něco znamenali byli většinou v KSČ a kdo by tady vládl, když by dostali zákaz být ve funkcích a dnes to již nemá žádný význam. Pouze výkřik do tmy.

JájsemRaibek

Protože Komunistická strana Čech a Moravy není to samé, jako Komunistická strana Československa.
A mimochodem, pokud jde o kabáty jako takové, tak ty musíš hledat v celém spektru všech stran.

Agneta

Otázkou by bylo, kdyby KS na jedno volební období vládla, co by směla změnit?
Asi by se nic nezměnilo, jen Cikáni by dostali dvojnásobek:DDD

roxilox

Řekla bych to takto. To, že tu už nikdy nebudou podobně smýšlející lidé u moci zaručí jen normálně smýšlející volič, který půjde k volbám a nebude sedět v hospodě a jen nadávat. Potom bych už neměla slyšet, že rok 1948 byl jeden z největších ekonomických zázraků v naší zemi a podobné nesmysli. Cesta vede jen jedna Chodit k volbám a hlavně znát nezkreslenou historii ze které se musíme poučit. NEJVĚTŠÍ ZLO A CHYBY SE DĚLAJÍ Z NEZNALOSTI DĚJIN. Sice nevím kdo tuto moudrou větu řekl, ale je naprosto pravdivá.

led

Vaše otázky mi navozují řadu jiních ,ale taky souvisejích otázek.
Zaručuje nám členství v EU a NATO, že zde nikdy nebudou vládnout Demokrati nebo Republikáni USA? Tak jako v tichosti vládnou? Co vlastně zaručuje členství v EU a NATO? Zaručuje ochranu ekonomických zájmů státu svým diktátem? Zaručuje ochranu… před kým? Před občany vlastního státu, vnitřním nebo vonkajším nepřítelem?
Nelze zaručovat něco potlačovaním základního práva člověka, občana členského státu EU, mít svůj názor.

ReHu

Jestli tím nikdy myslíš opravdu NIKDY, pak asi ne.
Nikdo nemůže vědět, co bude za třeba 100 let. A co bude za třeba 10 let, lze pouze předpokládat.

Quimby

Samozřejmě, že nezaručuje.
Jedná-li se o demokratický systém, tak si lidé mohou sami zvolit kdo jim má vládnout. Komunistická strana neni zakázaná, protože není stejná jako byla dříve. Osobně si myslím, že jádro a hlavni myšlenky zůstaly a jen se neprojevují. Komunisté se nachází i v jiných stranách ikdyž si tak neříkají.