Žárový hrob-prosím o vysvětlení o co přesně se jedná.

Zemřela přítelkyně,která neměla žádné příbuzné a úřednice na matrice mi sdělila,že pokud jí nezaplatím kremaci a popř.urnu,postará se Městský úřad.Nebude nejen co uložit příp.do urny,ale ani co rozptýlit,prý nezbyde NIC, vše se odehraje na náklady Městského úřadu jakýmsi způsobem „do žárového hrobu“.Děkuji předem za odpovědi,ale vážně nevím kam ten dotaz zařadit.

Nejlepší odpověď
Drap

Obdobné státní pohřby se údajně dělají tak, že nebožtík dostane papírovou rakev a je spálen s několika dalšími současně. Popel je potom dán do společného hrobu a nebo rozptýlen na rozptylové louce.

Další odpovědi
arygnoc

hrob, žiarový

  • v archeológii hrob so zvyškami spálených mŕtvych.

takže predpokladám, že sa jedná o nejaký anonymný hromadný hrob, v ktorom je popol viacerých mŕtvych.

Zdroj: http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=h&vy­pis=1&dotaz=zi­arovy&pag=1