Putin

Žárovky vyzařují světlo, nebo pohlcují tmu?

Beru to z fyzikálního hlediska, takže se nesmějte, pokud je to hloupý dotaz 😁 Ale dost lidí píše druhou variantu ..
Doplňuji:
Agneta: Díky, takovou odpověď jsem čekal :D

gecco: Takovou odpověď jsem zase čekal od vás :D :D Někdo by to měl psát a za nějakou dobu vydat knihu 😁

Nejlepší odpověď
gecco

Samozřejmě, že pohlcují tmu…
😁

Ta tma pak putuje drátama do elektrárny, tam ji perou a čistí a ve formě bílého dýmu vypouští do okolí (určitě sis všiml, jak se z komínů elektrárny bíle kouří).
Vypuštěná tma se pak v našem znečištěném životním prostředí umaže, umolousá – a je potřeba ji opět poslat na vyčištění – proto je také nesmyslný dotaz: „Nesvítíte někde zbytečně?“; kdyby ti jej někdo položil, odpověz mu, že ne – že přece čistíš tmu.
😉
Doplňuji:
K Doplnění:

😉

Další odpovědi
Quimby

Světlo je definováno jako proud fotonů. když žárovkou(ne zářivkou) prochází proud, tak se wolframový drát zahřívá a uvolňuje fotony. Většinu ve formě tepla, zbylé ve formě viditelného světla.
Nemůže pohlcovat tmu, protože tma z fyzikálního hlediska není nic.

Agneta

To vůbec není hloupá otázka, naopak by tu mohlo být takovýchto filozoficko-literárních otázek více.

Když už ale odpověděl gecco tak super (to se nedá topnout)…:DDD-tak se mohu jen pokusit…:DDD

Lidstvo si zatím dělá z „tmy“ jen prču, ale tma je nejméně tak důležitou veličinou, jako světlo, neboť sbírá veškerou hmotu, tedy ty elektrony toho „světla“, a existují přece velmi mocné „tmy“ – kde není úniku. A na tomto fenoménu se už pár let zkoumá na „Ženevském okruhu“ – teď nevím, jak se správně jmenuje (CERN?)… :D

Kelt

Podívej se na fyziku, co je to černé těleso, definice základních optických jednotek. Osvětlení, svítivost a pod. O tmě se nemluví. Jirásek napsal Temno, ale to je literární záležitost. O tmě se píše v Gen 1. Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. Země byla nesličná a pustá a tma byla nad propastí. atd.