postcd

Žárovky, které topí a nesvítí?

Jak se jmenuje takový druh žárovek abych to našel? nebo jak to poznat? potřebuju E14 max. 5,5cm na výšku i s objímkou
Doplňuji:
určení žárovky je aby topila (hřála) svítit může jen velmi málo

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

infražárovka… protože infračervené paprsky nejdou vidět ale ohřívají

http://www.zbo­zi.cz/?q=infra%20za­rovka&typ=nabid­ky

Další odpovědi
rigormortis

To se řeší pechovkou s pískem ve kterém je normální žárovka (s vláknem) zahrabaná.

led

Záleží od požadovanej teploty a použitia. Na mignon závit E14 môžte použiť aj klasickú žiarovku, špirálové vlákno vydáva pomerne vysokú teplotu.
Pozor na pomenovanie, v súčasnosti sa zákaz EU na klasické žiarovky (špirálové vlákno, obchádza premenovaním ich použitia na „tepelné žiarovky“.
Yes, sir, i takto sa dajú obísť tie pomýlené zákony EU.

klob1

Tepelná žárovka,
používá se pro líheň. Většinou také některé jsou na bázi infrapaprsků. Jinak nemusí být založená na infrapaprscích.
Stačí si dojít do chovatelských potřeb,tam je mají.Myslím jako chovatelské pro velkochovatele.Ale není výjimkou, že by to nemohli mít i v těch menších.

honza19hk

infražárovka nebo také topná žárovka.

tatanka

Névím co je na tom pravdy, prý aby se mohla prodávat normální vláknová žárovka100W a více tak byla nazvána jako topná. Co je na tom pravdy však nevím.
Doplňuji:
omlouvám se, Led už to popsal.

arygnoc

klob1:

„Jinak nemusí být založená na infrapaprscích.“

unikli mi nejaké nové fyzikálne zákonitosti?

Strange

Červená žárovka. 250w, Tungsram.

Dochy

klob1: Není to většinou na bázi infrapaprsků. Je to vždy na bázi infrapaprsků. Je možné, že to někde nepíšou, ale jsou to v principu stejné žárovky. Většina záření se vyzářív oblasti infračerveného (větší většina než u klasické žárovky). Infražárovky ještě obvykle mívají přímo v sobě reflektor, aby svítili hlavně pod sebe při zavěšení a někdy ještě filtr, aby viditelného světla vyzářili ještě méně.

lukas.zmizik

tak třeba si někdo myslel, že se na kuřátka svítí žárovkou z mikrovlnky

Dochy

A netuším, zda je možné sehnat tak malou, jak postcd chce…