tom004

Žárovka,zářiv­ka,úsporná žárovka nebo LED žárovka?

Jaký zdroj světla ve vaší domácnosti většinou používáte?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Pro běžné svícení používáme obyčejné, popř. halogenové žárovky. V lampičkách na čtení máme LED.

Tzv. úsporné žárovky jsme všechny vyřadili, protože ve světle od nich není pořádně vidět a navíc si člověk připadá jako na prosektuře kvůli jejich nepříjemné a nepřirozené skladbě emitovaného světla.

Další odpovědi
venkovan

Já byl pro LED, ale máme většinou úsporné. Jen výjimečně zářivky, klasickou snad taky už ne. Nicméně k úsporným žárovkám mám výhrady.

kemis

já mám skoru ve všech prostorech LED osvětlení je to velice levný provoz

Miroslavst

Většinou úsporné žárovky a někde led žárovky.
Obyčejnou žárovku snad ani nemáme.

Michal Kole

Většinou úsporné žárovky (kompaktní zářivky). Obyčejnou žárovku jen v koupelně a na záchodě.